Прокуратура Закарпаття оприлюднила спростування щодо розслідування організації підкупу виборців у 69 окрузі
СПРОСТУВАННЯ викривленої інформації, щодо розслідування організації підкупу виборців у 69 окрузі
Прокуратура Закарпатської області спростовує інформацію, яка була нещодавно поширена одним із місцевих правозахисників про те, що буцімто «прокуратура відмовилася порушувати справу за організацію фальсифікацій виборів на 69 окрузі з центром у Мукачево».
На особистому прийомі виконувача обов’язків прокурора Закарпатської області, заявниками не наведено короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, як того вимагає п.4 ч.5 ст.214 КПК України. Натомість, заявником озвучено виключно власні переконання, без наведення фактів.
Поряд з цим інформуємо, що за усіма зверненнями щодо порушення виборчого законодавства членами дільничних виборчих комісій 69 ОВК під час проведення виборів народних депутатів 21 липня 2019 року були зареєстровані кримінальні провадження.
За результатами слідства, до суду скеровано обвинувальні акти стосовно 13 членів ДВК у селах Суха, Іршавського району, Завидово, Лалово та Пістрялово, Мукачівського району. Наразі уже 9 обвинувачених визнали свою вину у тому, що у день виборів, вони видавали виборчі бюлетені особам, які не мали права їх отримувати (ч.2 ст.158-1 КК України).
Загалом встановлено, що обвинувачені видали бюлетені за 293 осіб, які у день виборів перебували за кордоном чи не з’явилися на дільниці для голосування.
Разом з тим, СУ ГУНП в Закарпатській області й надалі проводиться досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо ймовірного незаконного використання виборчого бюлетеня членами ДВК у рамках яких, проводяться усі необхідні слідчі дії, щодо встановлення фактичних обставин злочину. Про що заявників поінформовано у відповіді на їх усне звернення.
Правова кваліфікація у даних провадженнях за ч.2 ст.158-1 КК України (незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, голосування виборцем, учасником референдуму більше ніж один раз вчинені повторно або ЗА ПОПЕРЕДНЬОЮ ЗМОВОЮ ГРУПОЮ ОСІБ, КАНДИДАТОМ НА ВИБОРАХ, ЧЛЕНОМ ВИБОРЧОЇ КОМІСІЇ ЧИ КОМІСІЇ З РЕФЕРЕНДУМУ, ДОВІРЕНОЮ ОСОБОЮ КАНДИДАТА НА ВИБОРАХ, ПРЕДСТАВНИКОМ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ чи місцевої організації політичної партії у виборчій комісії чи комісії з референдуму, уповноваженою особою політичної партії чи місцевої організації політичної партії, членом ініціативної групи референдуму, офіційним спостерігачем на виборах або референдумі).
У рамках даного провадження, вживаються усі передбачені законом заходи для встановлення і інших осіб, які можуть бути причетними до організації чи пособництва вказаної протиправної діяльності.
Після зібрання достатніх даних, що можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні відповідно до ст. 276-277 КПК України встановленим особам буде оголошено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень.
Крім цього, нагадуємо правозахисникам і активістам, що Положення про порядок ведення ЄРДР, передбачає внесення відомостей про короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення без зазначення відомостей про конкретну особу.
Пресслужба прокуратури Закарпатської області
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися