Мешканців Закарпаття закликали не спалювати сміття й суху траву
Разом із весняним потеплінням на Закарпаття приходять пожежі в екосистемах. Люди розкладають багаття без дотримання правил безпеки чи спалюють суху рослинність під час прибирання на городі – і не задумуються про шкоду своєї поведінки.
Під час загорання сухої трави полум’я може перекинутися на житлові будинки та інші споруди, завдавши при цьому значних матеріальних збитків. Разом із тим, такі пожежі завдають непоправної шкоди довкіллю, знищуючи родючий шар ґрунту. Страждають у подібних ситуаціях і люди, змушені вдихати токсичний дим, що містить сполуки свинцю, ртуті та інших важких металів.
Осередком потенційної пожежі можуть стати й ліси, куди з приходом весни закарпатці прямують на пікнік. За статистикою, найбільше пожеж у лісових масивах виникає в суботу, неділю й понеділок (до 40% загорань). Вогонь може знищити величезні площі лісу, степову рослинність, середовище існування птахів і звірів. Унаслідок природних пожеж змінюється клімат, пересихають русла річок, порушується екологічний баланс.
Зважаючи на сказане вище, закарпатські рятувальники закликають людей дотримуватися на природі правил пожежної безпеки й не допускати загорань в екосистемах. У лісах і парках багаття слід розкладати тільки на спеціально відведених ділянках, ні в якому разі не залишати його без нагляду й обов’язково гасити перед поверненням додому. Якщо ви розпалюєте вогнище у себе на подвір’ї, робити це треба у безвітряну погоду на відстані мінімум 15 м від будівель і споруд.
У ДСНС України у Закарпатській області
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися