132996
10:25 21.052024

Серед типових порушень законодавства закарпатські митники фіксують незаконне ввезення автомобілів

Події 571

Закарпатські митники на постійній основі проводять аналітично-пошукову роботу, направлену на виявлення та припинення способів та механізмів переміщення товарів з порушенням вимог митного законодавства.

За її результатами, в т.ч. завдяки міжнародній взаємодії, упереджено схемні порушення митного законодавства, які мали однаковий механізм та періодично фіксувалися в зоні діяльності Закарпатської митниці.

Так, серед типових правопорушень задокументовано незаконне ввезення на митну територію України транспортних засобів на підставі документів, що мають ознаки підробки або в яких зазначені неправдиві відомості. За перші 4 місяці 2024 року складено 30 таких протоколів про ПМП (ст. 483 МКУ) на загальну суму майже 9 млн. грн.

Також громадяни не полишають спроб переміщувати з приховуванням від митного контролю тютюнові вироби, як один з найприбутковіших товарів при їх продажу на території Євросоюзу. При цьому ділки використовують будь-які методи їх приховування: в особистих речах, в конструктивних порожнинах автомобілях, в спеціально виготовлених тайниках тощо. З початку поточного року вже заведено понад 10 справ про порушення митних правил (ст.ст. 483, 484 МКУ) на загальну суму понад півмільйона грн., у яких предметами правопорушення виступали тютюнові вироби (вилучено 2 278 пачок цигарок та 6 транспортних засобів, загальна вартість яких сягає близько 2 млн. грн).

Крім цього, виявляються правопорушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності пов’язаної з експортом лісоматеріалів (складено 4 протоколи про ПМП з вилученням лісопродукції). Основні підстави для складання цих протоколів про ПМП було подання суб’єктами ЗЕД документів, що містили неправдиві дані щодо кількості товару.

Нагадаємо, за січень-квітень 2024 року інспектори-пошуківці задокументували у зоні діяльності Закарпатської митниці 285 протоколів про порушення митних правил. Загальна вартість предметів правопорушення становить майже 40 млн. грн.

Про це інформує пресслужба Закарпатської митниці.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах