132055
09:32 16.042024

Закарпатські митники не дозволили вивезти старовинні предмети

Події 1070

Закарпатські митники не дозволили вивезти старовинні предмети, які незаконно переміщували через митний кордон для збуту колекціонерам.

Порушення митного законодавства зафіксували інспектори-пошуківці на митному посту «Астей», що на українсько-угорському кордоні. 40-річна жителька Закарпаття їхала до Євросоюзу в якості пасажирки на позашляховику. Під час митного контролю обрала спрощену смугу «зелений коридор», засвідчуючи, що не переміщує товари чи предмети, які підлягають письмовому декларуванню. А також – не підпадають під встановлені законодавством заборони чи обмеження щодо вивезення з України.

Втім, на підставі результатів аналізу та оцінки ризиків, транспортний засіб, в якому знаходилася зазначена громадянка, скеровано на оглядовий майданчик для ретельної перевірки. Митники попросили жінку відкрити сумочку, де знаходилися 4 конверти з поштовими повідомленнями. Відкривши кожний, інспектори виявили старовинні предмети: паперову купюру Австро-Угорської імперії, датовану 1907 роком; раритетний перстень з металу; медальйон за 1921 рік; металевий нагрудний знак із зазначеними 1918-1939 рр.

Як пояснила закарпатка, виявлені предмети їй передав знайомий з Мукачева, попросивши розіслати конверти в Угорщині по пошті конкретним особам. А от про їх вміст, нібито, їй було не відомо.

Відносно жінки складено протокол про порушення митних правил за ч.3 статті 471 Митного кодексу України (Недекларування товарів, що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та які переміщуються громадянами). Старовинні предмети вилучено, а от, чи представляють вони культурну та історичну цінність, а також їх колекційну вартість – визначить спеціаліст-експерт.

Пресслужба Закарпатської митниці

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Делегацію з краю Височина ознайомили з ходом будівництва реабілітаційного центру в Ужгороді
17:39
В Ужгороді ТОРівці миттєво локалізували пожежу
16:42
На Закарпатті СБУ викрила прихильника «руського міра», який виправдовував збройну агресію рф проти України
16:14
У Мукачеві відновлюють роботу комунальні термальні басейни
15:54
Поліція повідомила про підозру закарпатці, яка ошукала щонайменше трьох потерпілих
15:37
На Закарпатті завершено розслідування щодо зловживань у Карпатському біосферному заповіднику та забезпечено відшкодування 6,2 млн грн до бюджету
15:19
Головний тренер ФК «Минай» Желько Любеновіч: «Завдання за один рік повернутись в УПЛ»
14:50
У колекції перечинки 40 статуеток янголів
14:35
В Ужгороді під час купання в річці Уж потонув підліток
14:23
У рідних стінах ужгородські баскетболісти вибороли медалі
13:47
Всі новини