Київ зазнав наймасовішої атаки дронами від початку війни
25 листопада українську столицю вкотре обстріляла росія. Ця атака ударними безпілотниками була найбільш масовою від початку повномасштабного вторгнення.
Повітряна тривога розпочалася вночі о 2:37 і тривала понад шість годин. БПЛА заходили на Київ численними групами із двох різних напрямків (Приморсько-Ахтарськ Краснодарського краю та Курська область), постійно змінюючи курс за вектором руху.
Усього по Україні було випущено 75 дронів типу «Shahed-136/131» та 1 керовану авіаційну ракету «Х-69» (її знищили на Дніпропетровщині), але основним напрямком БПЛА був саме Київ. Про це повідомили у Повітряних силах ЗСУ.
Також, як додали у командуванні, ППО працювала у щонайменше шести областях: Київській, Сумській, Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській і Кіровоградській і уточнили, що 74 з 75 ворожих дронів було збито.
Загалом впродовж місяця це була четверта атака на столицю безпілотниками. Вона ж стала найбільш потужною від початку війни.
«Символічно, що рашисти (нащадки тоталітарної радянського режиму) здійснили цю атаку в День пам’яті жертв голодоморів. Так вони продовжують геноцид України та українців», — зазначили у КМВА.
На жаль, не всі повітряні цілі вдалося знищити.
«Я прокинулася десь у годин 4. Почула гучний вибух поруч із будинком, – розповіла киянка Наталія. – У під’їзді повилітало із вікон скло. Собака почала бігати по всій квартирі. Вона ховалася і тремтіла. Сусіди почали виходити в укриття. Я теж хотіла піти, але не змогла, бо двері заблокувалися. Згодом якимось дивом мені вдалося розблокувати двері і я також вийшла. На повір’ї бачила уламки «шахедів» і воронку. У декого з сусідів на стінах зараз тріщини, помешкання залишилися без вікон. Але тішить те, що, слава Богу, усі живі».
Повідомляється, що у Голосіївському районі уламок безпілотника упав на чотириповерховий будинок, а у Дніпровському – на сходовий майданчик верхнього поверху п’ятиповерхівки.
«У Солом’янському районі двоє постраждалих. Обом медики надали допомогу на місці. Також був виклик медиків у Подільський район – ще один – у Солом’янський», – написав у соціальній мережі Київський міський голова Володимир Кличко.
Згодом стало відомо, що у Солом’янському районі було загорання на території дитячого садка, а також у житловому будинку та в нежитлових приміщеннях. Постраждав 11-річний хлопчик. У нього виявлено гостру реакцію на стрес. Спеціалісти надали дитині усю необхідну допомогу. Така ж реакція на обстріли була в однієї дорослої людини.
«Ворог здійснив атаку на столицю. Ми працювали у двох районах. Наші фахівці виїжджали на виклики впродовж ночі проти 25 листопада 15 разів. У Солом’янському районі було зруйновано дах дитячого дошкільного закладу. Площа – 100 квадратних метрів, – розповів пресофіцер ГУ ДСНС Олександр Макушенко. – Також нами ліквідовано пожежу з трьома осередками на незначній площі – 2 квадратних метри. За іншою адресою сталося падіння уламка біля п’ятиповерхівки. Внаслідок вибухової хвилі пошкоджено 4 автомобілі та вибито вікна в будинку з першого по п’ятий поверхи. На другому поверсі фахівці ДСНС врятували двох жінок, які були заблоковані у квартирі. Крім того, у Дніпровському районі столиці уламок упав на сходовий майданчик 27-поверхового житлового будинку. Там було пошкоджено технічний поверх».
За словами Віталія Кличка у Києві постраждало 5 осіб, але усім допомогу надали на місцях.
«Загалом, у результаті російської атаки на столицю постраждали 5 людей, серед них 11-річна дитина. Усі вони отримали медичну допомогу на місцях або в травмпункті, без подальшої госпіталізації.
Ворог продовжує терор. Щоб залякати нас, посіяти паніку і занепад у наших містах та селищах. Та так не буде! Працюємо на життєзабезпечення громад, підтримуємо один одного, разом наближаємо Перемогу!», – запевнив Кличко.
Як інформували у Міненерго, через атаку дронів у столиці було знеструмлено повітряну лінію — без світла залишались 77 житлових будинків та 120 установ у центральній частині міста. Одразу після відбою тривоги почалися роботи з відновлення електропостачання.
Також на Київщині відключалися повітряні лінії 330 кВ. Попередня причина — пошкодження внаслідок обстрілу.
Командувач Повітряних сил генерал-лейтенант Микола Олещук відзначив бойову роботу мобільних вогневих груп і подякував за знищення ворожих цілей.
Столична прокуратура почала розслідування за фактом обстрілу Києва.
«За процесуального керівництва Київської міської прокуратури розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України)», – наголосили у пресслужбі відомства і додали, що досудове розслідування наразі здійснюють слідчі ГУ СБУ в м. Києві та Київській області.
Марина АЛДОН
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися