Незаконна вирубка лісу, корупційні та військові злочини: розслідування ТУ ДБР Львова на Закарпатті
Саме під такою складною назвою у вівторок, 23 листопада, в Ужгороді пройшла пресконференція за участі директора ТУ ДБР у м. Львові Руслана Ляшка, його заступника Анатолія Тарасюка, а також начальника слідчого відділу (з дислокацією в Ужгороді) Олексія Хробуста.
Як розповів директор Територіального управління Державного бюро розслідувань розташованого у місті Львові Руслан Ляшко, починаючи з березня по жовтень поточного року слідчими даної державної структури (з розташуванням в місті Ужгороді) було завершено досудове розслідування у 420 кримінальних провадженнях та скеровано обвинувальні акти у 105 провадженнях, з яких 19 стосуються корупції.
«Специфіка Закарпатського регіону полягає, по-перше, в прикордонному розташуванні, великих площах рекреаційних (територій – авт.), лісового фонду…». До прикладу, з 5 областей, які відносяться до юрисдикції Львівського теруправління ДБР, найбільше проваджень по лісу – саме в Закарпатті. За допомогою оперативних підрозділів ДБР з березня у регіоні зафіксували 35 подібних справ, які наразі знаходяться у провадженні. Для порівняння, у Тернопільській області таких справ «тільки» 18.
Загалом, в Закарпатському слідчому відділі ДБР за звітній період розслідували 92 кримінальні провадження, пов’язані з незаконною рубкою, зберіганням та збутом лісу. «Можу з впевненістю сказати, що сьогодні проводиться робота по всім лісовим державним підприємствам. Ця робота потребує значного часу, залучення спеціалістів-екологів та спеціальної техніки, наприклад, квадрокоптерів для огляду значних площ місця подій. У нас ці засоби є», – наголосив директор ТУ ДБР у м. Львові Руслан Ляшко.
Також, з його слів стало відомо, що до суду скеровані провадження щодо посадових осіб Ільницького лісництва Національного природного парку «Зачарований край», які «не виконували свої обов’язки, у результаті чого на території лісництва проводились незаконні рубки, які спричинили шкоду на суму більше 400 тис. гривень».
Під час брифінгу мова йшла і про хабарників на державній службі, контрабанду цигарок та наркоторговців у погонах. Зокрема, зі слів Руслана Ляшка стало відомо про те, що «місцеві наркомани зізнавалися, що продовжували приймати наркотики навіть під час служби у Збройних силах». «Дані ДБР вказують на те, що такі речі у війську часто не просто толерують. Так, посадовця однієї з військових частин затримали на гарячому на збуті амфетаміну за 405 тисяч гривень…. Крім того, було повідомлено про підозру головному спеціалісту відділу спецзв’язку УСБУ в Закарпатській області, якого теж затримали на збуті наркотичної речовини», – повідомив Руслан Ляшко.
Стало відомо, що серед резонансних справ сьогодні є і «повідомлення про підозру головному державному ревізору-інспектору та начальнику Головного управління Державної податкової служби у Закарпатській області, які вимагали та отримали неправомірну вигоду у сумі 250 тисяч гривень».
Як відомо, на закарпатських кордонах обертаються величезні кошти, а контрабанда цигарок постійно рухається у напрямку кордону, проте чомусь закарпатські митники та прикордонники її не бачать.
Та, до прикладу, у вересні поточного року «було затримано військовослужбовця відділу прикордонної служби «Соломоново» під час передачі неправомірної вигоди в сумі 18 тисяч доларів США і 7 тисяч гривень за сприяння у переміщенні нелегальних мігрантів. Також повідомлено про підозру інспектору Мукачівського прикордонного загону, який вимагав 2520 доларів США за надання безперешкодного пропуску через кордон партії цигарок».
Крім цього, «до суду скеровано обвинувальний акт (за підозрою у сприянні незаконного переміщенню тютюнових виробів) заступника начальника відділу прикордонної служби «Заболотнє» Мукачівського прикордонного загону, який вимагав та «встиг» отримав 1000 доларів США неправомірної вигоди».
«Робота» працівників ДБР триває і на ділянці державного кордону у Закарпатті, де посадові особи того ж таки Мукачівського прикордонного загону в змові з підприємцями організували незаконний видобуток піщано-гравійної суміші на узбережжі річки Тиса, який продавали місцевому населенню. При цьому, всі дозвільні документи на видобуток суміші передбачали, що вона мала використовуватися для укріплення русла річки Тиса. Як відомо, на прикордонній території взагалі заборонена будь-яка підприємницька діяльність, а вона тут здійснювалася роками, що є кричущим злочином.
Торкнувся Руслан Ляшко і питання контрабанди тютюнових виробів. «Постійно проїжджають цигарки, наркотики, але чомусь наші митники та прикордонники їх не бачать», – наголосив високопосадовець ДБР. А потім цей «товар» виявляють відповідні правоохоронні служби Угорщини та Румунії, що безперечно показує корупційну складову роботи українського кордону.
Проте, за словами Руслана Ляшка, виправдовувальних вироків у справах, якими займається ДБР не буває, а проблеми на українській митниці є загальними та системними, і як вважають у самому ДБР, для їхньої протидії потрібно приймати рішення на найвищому державному рівні.
До відома, відтепер місцевий слідчий відділ ДБР буде постійно працювати за адресою: м. Ужгород, вул. Сонячна, 26.
Юрій КОПИНЕЦЬ
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися