ko.net.ua

На Закарпатті розпочався сезон полювання на парнокопитних

Щоб не інфікуватись африканською чумою диких свиней: основні правила біобезпеки під час полювання.

У Закарпатській області відкрився сезон полювання на парнокопитних тварин, в тому числі на диких кабанів. З метою запобігання розповсюдженню вірусу африканської чуми свиней нагадуємо основні правила біобезпеки під час полювання.

Що треба знати про африканську чуму свиней

Це одна з найбільш небезпечних інфекційних хвороб свиней. Характеризується високою смертністю та значними економічними збитками. Від зараження до появи симптомів проходить від 2 до 7 днів. У тварин підвищується температура тіла до 42°C, з’являється задишка, кашель, зникає апетит, посилюється спрага, відзначаються напади блювоти і паралічу задніх кінцівок, на шкірі внутрішньої поверхні стегон, на животі, шиї, біля основи вух, на п’ятачку і хвості з’являються червоно-фіолетові плями. Загибель настає на 1-5 день, іноді пізніше.

На сьогодні АЧС – це серйозна проблема не тільки сільського, а й мисливського господарства. Проте в останні роки все частіше згадують лише про здобутого дикого кабана або вепра. Через спалахи АЧС, що реєструються в дикій фауні, популяція диких кабанів різко зменшується. Деякою компенсацією може бути знання епізоотичного статусу місцевості, тому що виявлені інфекційні та інвазійні захворювання свійських тварин спостерігаються і серед диких.

Доведено, що головним розповсюджувачем АЧС є людина! Кожен мисливець має знати не тільки, де ховається дичина, а й те, як безпечно поводитись із впольованою здобиччю.

В Україні склалася складна епізоотична ситуація із захворюваністю на АЧС. Тому мисливцям потрібно дотримуватися таких простих правил:

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області.