99
12:51 30.032016

Крадіжка шедеврів, або новий вид злочину

Події 1690

Крадіжками сьогодні нікого не здивуєш. Кримінальні особи цуплять все цінне, що потрапить під руку: від грошей, коштовностей до різноманітних інструментів.

Kradizhka-shedevriv-kopiya

Як з’ясувалося, у нашому краї з’явився новий вид злочину: деякі зловмисники вирішили свої злочини замаскувати. І вони стараються, до речі, робити це професійно. Зрештою, намагаючись викрасти оригінальні картини знаменитих закарпатських художників, спритники придумали новий вид злочину.

– Цей випадок трапився десь наприкінці січня або на початку лютого цього року, – розповідає «Карпатському об’єктиву» потерпілий Вадим. – Я зайшов у помешкання до родичів. Там у них були роботи знаменитих художників нашого краю: Шолтеса, Глюка, Шутєва та деяких інших. Придивившись до творів мистецтва, я побачив відмінності, які з першого погляду не вловлювало око. Невідомий зловмисник (чи зловмисники) підмінив шедеври на фотокопії. Загалом з кімнат зникло десь 5-7 відомих картин. Вважаю, що це новий вид шахрайства. Адже сьогодні існують нові види творення фотографій, які можна зробити на полотні. Варто сказати, що фотокопії роблять досить майстерно. Думаю, що і в згаданому випадку візитери також добряче постаралися підсунути фальшивки, щоправда, прорахувавшись у тому, що я зможу практично за короткий відтинок часу помітити підміну полотен. Та й виявив я підробки, можна сказати, випадково. Думаю, що такі акції можуть бути непоодинокі. Тому власникам оригінальних картин відомих художників варто звернути увагу на цю обставину. Обов’язково подивитися на зворотний бік полотна, переконатися, що замість шедевру не стоять уже фотокопії. Є поради й до тих людей, хто купує такі твори мистецтва. Передусім чергу потрібно звернути увагу на їх походження. Якщо ви зрозуміли, що дорога річ, яку ви хочете придбати за великі гроші, є, найімовірніше, краденою, варто заявити в поліцію, затримавши під будь-яким приводом продавця картини.

У редакції є фото викрадених робіт, однак, щоб не сполохати мисливців за цінними полотнами, не будемо їх показувати.

Автор цих рядків пройшовся кількома фотосалонами на вул. Корзо, де поцікавився, чи до них звертаються із замовленнями робити фотокопії відомих картин. Під час розмови почув різні відповіді: в одній студії є багато замовлень, тому вони не пам’ятають про виготовлення фотокопій, а в іншому салоні розповіли, що в них були такі замовлення, й доволі часто. Навіть того дня у них замовляли зробити дві фотокопії з картин.

У свою чергу правоохоронці також звертають увагу власників дорогих творів мистецтва й радять обладнати свої помешкання сигналізацією, яка значно ускладнить непроханим гостям доступ до будинку чи квартири. Якщо хтось помітив підозрілих осіб, які вештаються біля помешкань, краще також зателефонувати в поліцію. Як виявляється, така обережність часто себе виправдовує. Крім того, не варто забувати, що після крадіжки від сусіда наступного разу злочинець може зробити візит і у ваш дім чи квартиру.

Іван ЛАДЖУН

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
В пункті пропуску «Лужанка» викрили чергову спробу незаконного перетину кордону
12:27
П'ятеро закарпатців намагалися поза пунктами пропуску потрапити в Румунію
11:01
Закарпатські гандболісти розпочали сезон матчами з чемпіоном України
18:04
Надію Дьолог, парафехтувальницю, срібну призерку Паралімпіади-2024, та її тренерку Оксану Рапинець відзначили високими державними нагородами
14:31
Ужгородський скансен запрошує на виставку «ТОРБИНА СПОВНЕНА НАДІЇ»
14:13
Медалі всіх ґатунків у закарпатських гвардійців. Фото
13:10
Власники нерухомості сплатили до місцевих бюджетів Закарпаття понад 155 млн гривень
11:17
Закарпатців запрошують до вищих військових навчальних закладів
10:10
Зміни цін на продукти харчування на споживчому ринку Закарпатської області
16:50
В Ужгороді почали видавати пільгові транспортні картки
16:22
Всі новини