На Закарпатті рятувальники провели масштабні тактико-спеціальні навчання із залученням авіації
Сьогодні, 2 липня, у с. Нижній Студений Хустського району відбулися масштабні тактико-спеціальні навчання з гасіння лісової пожежі та пошуку і рятування людей на воді й у гірській місцевості. Захід із залученням особового складу ДСНС Закарпаття, авіації й пожежно-рятувальної техніки відбувся в рамках підсумкової зустрічі у реалізації проєкту «Спільний захист людей та навколишнього середовища шляхом створення українсько-польської системи попередження та реагування на катастрофи в Карпатському Єврорегіоні».
Його реалізовували Асоціація Єврорегіон «Карпати-Україна» у партнерстві із Головними управліннями ДСНС у Львівській, Закарпатській та Івано-Франківській областях і Воєводською комендатурою Державної пожежної охорони у Жешуві, Республіки Польща за фінансової підтримки CBC Programme Poland-Belarus-Ukraine.
Під час панельної зустрічі, до якої окрім бенефеціарів Проєкту долучилися і перший заступник голови Закарпатської обласної ради Андрій Шекета та Мирослава Ливч, а також Консул Генерального Консульства Республіки Польща у Львові Томаш Коваль, учасники заходу підбили підсумки роботи над реалізацією даного проекту та обговорили перспективи подальшої співпраці між польськими та українськими рятувальними службами в рамках програм транскордонного співробітництва.
З вітальним словом до присутніх звернувся начальник Головного управління ДСНС України у Закарпатській області Роман Гудак та зазначив, що реалізація даного проекту дала додаткові інструменти для підрозділів ДСНС Карпатського регіону в частині покращення матеріально-технічної бази й оновлення парку автомобільної техніки, та відповідно, покращення захисту населення і територій від різного роду надзвичайних ситуацій.
Далі зі своїми виступами до присутніх звернулися партнери Проєкту – виконавча директорка Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» Галина Литвин й представники Головних управлінь ДСНС Львівщини та Івано-Франківщини.
Після цього розпочалася практична фаза навчань, яка складалася з трьох етапів: порятунок людей на воді, у горах та гасіння лісової пожежі.
Спочатку в дію вступили фахівці групи водолазно-рятувальних робіт. Використовуючи моторний човен «Бріг», вони врятували з озера двох людей, котрі впали з водного мотоцикла. На березі рятувальники надали допомогу (штучне дихання та непрямий масаж серця) потерпілому, якого вилучили з-під води. Далі до роботи взялися гірські рятувальники на двох квадроциклах та снігоболотоході «Богун», які відшукали травмованого у горах велосипедиста, надали йому долікарську допомогу та евакуювали з важкодоступного місця для передачі бригаді екстреної медичної допомоги.
Завершальним етапом навчань стало гасіння умовної лісової пожежі, під час якого навички взаємодії продемонстрували бійці Хустського державного пожежно-рятувального загону та лісники державного підприємства «Міжгірське лісове господарство». У зв’язку зі складним гірським рельєфом та захаращеністю лісового масиву гасіння здійснювалося по периметру пожежі й існувала загроза переростання низової пожежі у верхову. Відтак до ліквідації загорання залучили гелікоптер МІ-8 зі спеціальним водозливним пристроєм, який заливав зверху осередок пожежі, інформує ГУ ДСНС України у Закарпатській області.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися