87531
14:28 1.032021

На Закарпатті за спробу вивезти цінні картини до ЄС судитимуть мешканку Буковини. ФОТО

Події 2956

Прокурором Закарпатської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно 27-річної жительки Чернівецької області за фактом закінченого замаху на контрабанду культурних цінностей (ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 201 КК України).

Встановлено, що особа намагалася перемістити 4 картини іноземних авторів, датовані XVIII-XX ст., на територію Італії. Для цього заховала полотна поміж особистих речей у сумці та надала її перевізнику, не повідомивши про наявність предметів, які потребують митного декларування. Зазначені твори мистецтва виявлено співробітниками митниці при проведенні поглибленого огляду автомобіля. Експертизою встановлено, що одна з картин – гравюра, виконана на папері в техніці офорт відомим німецьким живописцем, – відноситься до культурних цінностей.

Спробу контрабанди викрито у жовтні минулого року на митному посту «Дяково» спільно зі співробітниками Управління Служби безпеки України в Закарпатській області. Наразі слідство у кримінальному провадженні завершене.

Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Закарпатської обласної прокуратури

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
В Ужгородському скансені триває відбудова дерев’яної синагоги з села Великі Ком’яти
08:30
З початку 2026 року місцеві бюджети Закарпаття отримали понад 4 млрд грн податків
20:25
Міжнародний день музеїв в ужгородському скансені
20:15
Досвід, що працює: близько 400 закарпатців у віці 60+ знайшли роботу цьогоріч
18:59
В Ужгороді податківці нагадують про сплату майнових податків та актуалізацію особистих даних
18:11
На Закарпатті податкова служба посилює контроль за обігом пального: за результатами перевірок застосовано 4 млн грн штрафних санкцій
17:50
Ужгородський скансен запрошує на майстерку з гончарства
17:44
Закарпатську виноробню визнали Брендом – візитівкою країни на міжнародній премії Wine Travel Awards
17:35
В Ужгороді відбувся обласний фестиваль кар’єри «Платформа твоїх можливостей-2026»
17:08
Військова служба і навчання: умови надання відпустки у зв’язку з навчанням
17:05
Всі новини