Закарпатські рятувальники взяли участь у телемості Ужгород-Тернопіль
Закарпатська область: рятувальники взяли участь у телемості Ужгород-Тернопіль з питань внутрішньо переміщених осіб
02 вересня відбувся телеміст між Ужгородським телеканалом UzhІnform та Тернопільським ІНТБ. Тема ефіру: «Переселенці й місцеві громади».
Учасниками в ужгородській студії стали: Геннадій Степанов – позаштатний радник Міністра соціальної політики з питань внутрішньо переміщених осіб та Анжела Логінова – секретар Регіонального штабу Закарпатської області з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції. У Тернополі гостями були: Ірина Жигунова – радник Міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб, Вадим Боярський – директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської ОДА та Юлія Білецька – голова ГО “Об’єднання вимушено переміщених осіб ” Наше майбутнє”.
Під час заходу учасники проаналізували проблеми, з якими найчастіше стикаються переселенці, як ці питання вирішують на місцях органи влади, а також розглянули подальші заходи з адаптації внутрішньо переміщених осіб на території Тернопільської та Закарпатської областей.
За словами Вадима Боярського, на сьогодні у Тернопільській області мешкає понад 2,5 тисячі переселенців. Всі вони забезпечені житлом, соціальними виплатами та пільгами. Звісно ж, здебільшого місцем свого проживання внутрішньо переміщені особи обирають обласний центр, маленькі міста та села лякають їх своїми мізерними зарплатами. Та й тернопільська середня заробітна плата значно поступається тій платні, що вони отримували у Донецькій або Луганській областях до переміщення. З огляду на це, переселенці й полишають область.
Також, за словами Вадима Андрійовича, до центрів зайнятості вже звернулось більш як 400 осіб, 50% з яких було працевлаштовано. До слова, серед корінного населення, яке приходить до центрів у пошуках роботи відсоток працевлаштування значно менший.
До слів колеги приєдналась Ірина Жигунова, яка розповіла, що переміщені особи, які надумали все ж таки полишати Тернопільську області у більшості випадків змінюють її на інший регіон, додому не охоче повертаються. Шукають другі області, що є кращі, на їхню думку, для місця проживання, чи працевлаштування. Відбувається внутрішня міграція громадян.
Коли ефірна «естафета» перейшла до ужгородських учасників, глядачі дізнались про те, що на Закарпатті кількість громадян, які переїхали сюди із зони проведення АТО та анексованого Криму, майже вдвічі більша. Так, на сьогодні в області мешкає 4082 людини. Про це розповіла секретар Регіонального штабу Анжела Логінова. Більшість мешкають в Ужгороді та Мукачеві, а от в гірські райони їдуть не охоче. Знову ж таки перепоною є недостатність робочих місць та маленькі заробітні плати. З огляду на це, деякі тимчасово переміщені особи не бажають залишатись у мальовничому Закарпатті, та подальшим своїм місцем проживання здебільшого обирають країни Європи. Так, за словами Анжели Віталіївни 651 особа вже виїхала з Закарпаття.
Натомість Геннадій Степанов – позаштатний радник Міністра соціальної політики з питань внутрішньо переміщених осіб, повідомив й про те, що багато хто з людей, які покинули свої домівки і переїхали до Закарпатської області вже вкоренились тут. Прикладів, коли переселенці започаткували тут свій бізнес, або відкрили магазин чи кафе маємо безліч.
Разом з регіональним штабом та радником Мінсоцполітики допомагають переселенцям і громадські організації, фонди та міжнародні благодійники. Окрім гуманітарної допомоги, вимушено переміщені особи можуть отримати правову, юридичну та соціально-психологічну допомогу.
У ДСНС України у Закарпатській області
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися