84811
12:06 6.012021

На Закарпатті завершили слідство у справі групи вимагачів

Події 3918

Обвинувачені займалися «поборами» з місцевих перевізників.

Викрили злочинну діяльність організованої групи вимагачів оперативники управління стратегічних розслідувань в Закарпатській області спільно з детективами слідчого управління поліції області, за підтримки спецпідрозділу КОРД та за процесуального керівництва прокуратури Закарпатської області.

Її діяльність організував 40-річний мешканець Ужгорода та залучив трьох осіб. Учасники угруповання, погрожуючи фізичною розправою, змушували місцевих перевізників сплачувати їм «данину» за безперешкодне ведення своєї господарської діяльності. При цьому зловмисники «прикривалися» зв’язками у кримінальному світі. «Вибиті» з громадян кошти надалі розподілялися між учасниками групи та виділялись на потреби так званого «общака» для осіб, які відбувають покарання за тяжкі та особливого тяжкі злочини.

Заходи з нейтралізації діяльності угруповання проходило у два етапи.

20 червня 2020 року поліцейські затримали двох учасників групи безпосередньо під час отримання чергового «траншу» – 400 доларів США. Загалом було задокументовано отримання ними від перевізника 2500 доларів США.

25 серпня 2020 року правоохоронці затримали лідера угруповання. Він отримав від місцевого підприємця 47 000 доларів США за свій «спокій».

Наразі досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено, обвинувальний акт стосовно організатора та трьох учасників злочинного угруповання скеровано до суду. Їм інкримінують вчинення кримінальних правопорушень, передбачених за ч. 4 ст. 189 (вимагання) та ч. 1 ст. (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) 263 Кримінального кодексу України.

Обвинуваченим може загрожувати до дванадцяти років ув’язнення, інформує Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Закарпатті за тиждень викрили 10 організаторів схем незаконного переправлення чоловіків за кордон
09:00
На Свалявському сміттєзвалищі виявили заборонені медичні відходи
08:45
На вечір колядок запрошують священники Мукачівської греко-католицької єпархії 27 грудня
08:30
Разом із закарпатцями колядували представники різних куточків України
23:32
На Закарпатті ветеранам та родині загиблого захисника вручили сертифікати на житло
16:23
В Ужгороді нетверезого водія оштрафували на 75 тисяч гривень
16:07
Пенсійники Закарпатті відзначили річницю заснування Пенсійного фонду України
15:48
В Ужгороді відбувся турнір з адаптивних видів спорту «ІГРИ ВОЇНІВ КАРПАТ»
15:12
Закарпатська сноубордистка Аннамарі Данча встановила історичне досягнення
14:49
Учні Ужгородської музичної школи №1 подарували містянам свято
12:21
Всі новини
Головне