У Хустській поліції говорили про «оленів» на дорогах та «комунальні» правопорушення
18 серпня у Хустському відділі поліції відбувся брифінг на тему «Місячник безпеки дорожнього руху». Із журналістами спілкувався майор поліції Василь Гомечко.
З його слів, 8 серпня на Хустщині стартував місячник безпеки дорожнього руху, який триватиме до 12 вересня. Наразі правоохоронцями вже було зафіксовано 23 порушення ПДР, одну автопригоду, в результаті якої загинула одна людина, а також групою швидкого реагування затримано 4 осіб, які керували транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння, зареєстровано 4 автотранспортні пригоди, покарано 9 водіїв, які неправильно паркувалися, 4 автовласників, які керували автівками без документів притягнуто до адмінвідповідальності.
Утім представників ЗМІ найбільше цікавили реальні покарання «дорожніх оленів», яких у Хусті надзвичайно багато і з якими борються, як правило, виключно громадські активісти.
-Наразі у нас є три групи швидкого реагування, одна з яких працює в Хусті, а дві – у селах району. вони виїжджають на всі повідомлення громадян. Тож якщо хтось із мешканців міста виявив подібні факти, прохання телефонувати за номером 102, або повідомляти у чергову частину міськрайвідділу, щоб правоохоронці могли вчасно діяти, – розповів редакції новин «Карпатського об’єктива» пан Василь.
Що ж стосується пішоходів, які переходять дорогу у невстановлених місцях, то їх, як повідомив майор поліції, також можна оштрафувати, правда, поки що жодного з них притягнуто до адмінвідповідальності не було.
-Проблема в тому, що ніхто не звертається із такими заявами, – прокоментував Василь Гомечко. – Також не було повідомлень-нарікань на велосипедистів, які рухаються на своєму двоколісному транспорті між потоком автівок у нетверезому стані. Найближчим часом плануємо проведення рейдів спільно з громадськими активістами.
Торкнулися під час зустрічі присутні і питання пошкодження лавиць, затоптування газонів та купання у штучних водограях міста над Тисою.
-Якщо вдалося зафіксувати порушення, потрібно негайно звертатися до групи швидкого реагування. До речі, камери відеоспостереження допомагають виявити чимало злочинів і покарати винних, – наголосив поліціант. – Для кращої безпеки просимо мерію встановити їх і на виїздах із Хуста.
Не обійшли увагою журналісти і пошкодження пам’яток архітектури, зокрема, зображення на них русинського триколора.
-За цими фактами відкрито кримінальні провадження, проводяться слідчі дії, ми шукаємо винних. Поки що їх не знайдено, оскільки подібні дії, як правило, скоюються без свідків, – заявив правоохоронець.
Поговорили представники мас-медіа з Василем Гомечком і про кримінальні злочини, і про кінологічну службу, і про виклики, яких, як заявив правоохоронець щодня поступає не менше трьох десятків, і про атестацію стражів порядку, яка проводитиметься вже незабаром.
Марина АЛДОН
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися