70345
08:46 24.032020

Винуватець підриву офісу КМКС в Ужгороді буде ув‘язнений до 3,5 років

Події 3546

Суд у Кракові присудив три з половиною роки ув’язнення для організатора підпалу офісу ТУКЗ (КМКС) у 2018 році Міхала П, а також виніс вирок двом співучасникам.

Вирок не є остаточним, наразі ЗМІ не повідомляють про бажання сторін оскаржити рішення.

Суд визнав інцидент терактом.

Згідно з обвинувальним висновком, Міхал П., близький до неонацистської організації «Фаланга» та непарламентської проросійської польської партії «Зміна» (Zmiana), завербував інших двох підозрюваних – Адріана М. та Томаша С. підпалити офіс Товариства угорської культури в Ужгороді.

Випадок стався 4 лютого 2018 року. Чоловіки кинули коктейль Молотова в одне з вікон будівлі. В офісі виникла пожежа, ніхто не постраждав.

Суд присудив Томашу С. один рік позбавлення волі, Адріану М. – два роки позбавлення волі, а також громадські роботи.

Крім того, засуджених оштрафовано та стягнено з них понад дві тисячі злотих на користь ТУКЗ-КМКС. Від них також конфіскували 12 000 злотих, отриманих від замовника за вчинення злочину.

На допиті звинувачувані заявили, що отримали кошти за підпал від замовника – Мануеля Оксенрайтера (Manuel Ochsenreiter), німецького журналіста. За словами Міхала П., той віддав гроші за виконання справи під час зустрічі у Берліні. Оксенрайтер, котрий є помічником депутата Бундестагу від проросійської партії «Альтернатива для Німеччини» (AfD) Маркуса Фронмаєра, спростовував ці звинувачення через свого адвоката.

За словами Адріана М., метою їхніх дій було «пошкодження майна» та розпалювання конфлікту між угорською меншиною та Україною. Обвинувальний акт також називав основною метою підпалу офісу спілки угорців в Ужгороді поглиблення українсько-угорського конфлікту.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах