58928
14:47 12.072019

Рахівського суддю відсторонили від здійснення правосуддя

Події 2000

Як ми вже повідомляли, закарпатський служитель Феміди попався на вимаганні від місцевого жителя 10 тисяч гривень за ухвалення судового рішення на його користь.

20 березня поточного року співробітники СБ України спільно зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою та Національним антикорупційним бюро викрили на отриманні неправомірної вигоди суддю Рахівського районного суду. Вже 25 березня 2019 року судді було повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.368 («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище») Кримінального кодексу України.

Пізніше, у зв’язку із зазначеним, Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила закарпатського служителя Феміди від здійснення правосуддя. У клопотанні заступника генерального прокурора-керiвника САП Назара Холодницького йшлося про те, що пiдозрюваний може вжити заходiв для знищення або спотворення речових доказiв у справi, а саме: оригiналiв документiв у цивiльнiй справi через своїх знайомих суддiв. Також вiн може впливати на свiдкiв у справi з числа працiвникiв суду.

Разом із цим, своєю чергою прокурор САП Наталiя Висоцька підтримала клопотання, та просила ВРП долучити до клопотання ухвалу суду про обрання запобiжного заходу суддi І. Тулику у вигляді застави.

За повідомленням прес-служби САП вже 26 березня 2019 року суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 153,7 тисячі гривень з покладенням відповідно до ст. 194 КПК України процесуальних обов’язків судді Рахівського районного суду Закарпатської області.

За інформацією НАБУ, детективи Нацбюро під процесуальним керівництвом прокурорів САП завершили розслідування факту отримання суддею Рахівського районного суду (Закарпатська область) неправомірної вигоди. Минулого місяця, 10 червня 2019 року, стороні захисту відкрили доступ до матеріалів кримінального провадження для ознайомлення.

Водночас зазначається, що окрім цього факту, cлідство встановило ще один епізод протиправної діяльності цього ж судді — вчинення впливу на іншого суддю цього ж суду в обмін на 10 тисяч гривень.

Відтак, з огляду на ці обставини 29 травня 2019 року служителю Феміди повідомлено про нову підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.368 та ч.2. ст. 369-2 («Зловживання впливом») КК України.

Вища рада правосуддя відсторонила служителя Феміди від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Зважаючи на вище зазначене, слід зауважити, що відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Оперативники Чопського загону викрили спробу незаконного переміщення партії безакцизних сигарет
16:45
В Україні за останній період почастішали випадки реєстрації захворювання свиней на африканську чуму
15:40
Перший сніг на дорогах – поради для водіїв
15:03
Жіночий форум на Закарпатті об’єднав жінок-лідерок, щоб привернути увагу до їхньої ролі у відновленні України
14:18
До уваги жителів Ужгорода, голів ОСББ, керівників домоуправлінь та підприємців!
13:10
На Закарпатті 4 осіб збиралися перепливати повноводну Тису. Відео
13:04
На Воловеччині чоловік катував товариша, а на Тячівщині хотів заколоти знайомого вилами
20:36
У Хустському районі внаслідок зіткнення легковика та автобуса одна людина загинула та ще одна травмувалась
20:23
На Мукачівщині вогнеборці ліквідували пожежу в житловому будинку
20:11
На Закарпатті дві великі прийомні родини отримали нове житло
19:59
Всі новини