55328
13:23 7.052019

Очільник Закарпатського регіонального відділення фонду держмайна заявив про незаконну реорганізацію структури

Події 1932

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція Василя Андруся, начальника РВ Фонду державного майна України по Закарпатській області.

Керівництво РВ Фонду державного майна України по Закарпатській області заявляє про незаконність процесу реорганізації, який розпочався цього року у відділеннях Фонду по всій Україні. Закарпатське відділення згідно з новаціями повинне об’єднатися з Волинським та Львівським з центром у Львові. Це не тільки ускладнює роботу на місцях, кажуть в регіональному відділенні, але є неправомірним. Адже згідно доручення Прем’єр-міністра, у той час як такі процеси регулюються спеціальним Законом і повинні здійснюватися Кабміном.

«Наказом Фонду держмайна у березні було запроваджено реорганізацію нашого відділення шляхом приєднання до Львівського відділення і створення загального регіонального відділення по Закарпатській, Львівській, Волинській областях, шляхом злиття,- повідомив Василь Андрусь. – Процес відбувається без консультацій з керівництвом регіональних відділень. А почалося все з питання замінити керівництва у Запорізькій області. Після того, як не вдалося його змінити правовим шляхом, почалася реорганізація Дніпропетровського, Запорізького і Кіровоградського відділень. Таким же шляхом відбувалася реорганізація у Полтаві. Після більш, ніж піврічного тиску зробили реорганізацію і змінили керівництво регіонального відділення. Що стосується реорганізації нашого відділення, то нам силовим шляхом додали одну штатну одиницю. У той же час новий штатний розпис, передбачає скорочення людей».

За словами Василя Андруся, питання реорганізації регіональних відділень Фонду держмайна стосується трьох аспектів: правового, політико-економічного та морально-етичного.

«На сьогодні наше регіональне відділення обслуговує понад 400 договорів оренди у тому числі і на чотирьох переходах з країнами Євросоюзу. Оскільки основна організація буде зареєстрована у Львові, ці всі договори матимуть втрати у часі і порядку оформлення документів. Невелика сума, але є втрати місцевого бюджету по податках. Дуже гостро, зокрема, стоїть питання в області з приватизації колишніх радгоспів. Давно стоїть питання у ВР, щоб зняти мораторій з приватизації цих об’єктів. У користуванні цих радгоспів перебуває 12 тис. га землі. Процеси будуть відбуватися під керівництвом львівських чиновників, – коментує Василь Андрусь. – Щодо морально-етичної сторону справи: одна з основних проблем, це не береться до уваги думка членів колективу, тих професіоналів, які дуже давно працюють у тій сфері і можуть багато чого змінити. Для мене не знайшлося робочого місця у новоствореній структурі. Основна мета реорганізації – заміна керівництва регіонального фону, хоча жодних зауважень не було. За останній рік під час щорічного оцінювання ми отримали відгуки. Минулого року наше відділення забезпечило понад 40 млн. грн від приватизації, цього року вже понад 8 млн. грн. Абсолютно ніяких підстав і переводити наших людей на роботу у львівське регіональне відділення немає. На жаль, кілька людей втратять роботу».

Василь Андрусь повідомив, що РВ Фонду держмайна по Закарпатській області подало декілька скарг до ВР і 16 травня відбудеться засідання з питань реорганізації Запорізького та Закарпатського регіонального відділень. Чекають також відповіді від Фонду держмайна. Подано позови до суду. «Жодної реакції від Фонду держмайна України. І проти мене порушили дисциплінарне провадження, по невідомо якій причині», – додав Василь Андрусь.

Іванна Пеняк, адвокат, зауважила, що реорганізація проходить з грубим порушенням чинного законодавства: «Оскільки реорганізація відбувається на підставі, зокрема, наказу №256 від 14.03.2019 р., яке прийнято з перевищенням повноважень в.о. голови ФДМУ. А відповідно до положень норм чинного законодавства, приймати рішення про реорганізацію територіальних органів Центрального органу виконавчої влади має право тільки КМУ. Крім того наказ виданий на підставі доручення прем’єр-міністра України, але дане доручення взагалі не стосується реорганізації Фонд. Ми подали позов до адмінсуду і просимо зупинити дію наказу Фонду держмайна. Подано ряд колективних звернень до Кабміну, профспілки просять втрутиться у дану ситуацію, щоб не допустити незаконного здійснення реорганізації».

Віталій Семак, завідувач сектору правового забезпечення РВ Фонду державного майна України по Закарпатській області додав, що наказ ФДМУ №232 від 06.03.2019 року «Про реорганізацію регіональних відділень Фонду державного майна України», виданий на виконання доручення Прем’єр-міністра України від 13.12.2018 р. №49773/0/1-18 щодо пріоритетних реформ на 2019 рік, презентованих на першому національному форумі «Партнерство заради розвитку» від 03.12.2018 р. «Проте вказане доручення не стосується реорганізації регіональних відділень ФДМУ та не містить жодних вказівок щодо її проведення. Як такого акту Кабміну і постанови на сьогодні нема, – каже Віталій Семак. – наприклад, відбувається реорганізація Державної міграційної служби, то є відповідна постанова Кабміну і все відбувається правильним юридично грамотним і нормальним шляхом. Ми не проти реорганізації, але щоб вона проводилася згідно з чинним законодавством. Наказ ФДМУ №232 йде у врозріз з законодавством».

 

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах