Карпатська різанина. Інтерактивна карта вирубок на основі супутникових знімків
Загалом в Україні лісом укрито 16% території. В карпатських регіонах – 40%. На Закарпатті – 51%, це третій показник у Європі після Швеції та Фінляндії.
Збір, обробка даних та графіка: Ярина Михайлишин
Щоб побачити вирубки клікайте тут
Від бензопил не захищені навіть природні парки та заповідники. В районі гори Попадя, від села Осмолода (Івано-Франківщина) до Лопухова (Закарпаття) вирізано територію розміром понад тисячу футбольних полів.
73% українських лісів управляються Державною аґенцією лісових ресурсів України. Решта 27% належать місцевому самоврядуванню, Мінагрополітики, Міноборони, природним паркам тощо.
За 2015 рік підприємства Держлісаґенції сплатили в бюджет держави понад 3 млрд грн.
Промисловий вік сосни – 40-80 років. В цей період свого життя дерево є найбільш якісним і, відповідно, дорогим.
Проаналізувавши дані супутникових знімків основної частини Українських Карпат, ТЕКСТИ обрали кілька ділянок, які постраждали найбільше, і підрахували масштаби.
Червоним кольором позначено території, які наш алгоритм (детальніше про нього – під картою) визначив як вирубки, здійснені протягом чотирьох років – з літа 2011-го до червня 2015 року.
Також ви можете переглянути карту в режимі “Природний колір” (без червоних маркерів). Ще одна можливість – порівняти супутникові знімки Карпат за серпень 2000-го і червень 2015 року, щоб побачити, як змінилися вирубки за 15 років.
Ця інфографіка перша із серії матеріалів присвяченого вирубці лісів в Україні і в українських, польських та румунських Карпатах.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися