Осінь дарує закарпатцям «бабине літо»
Вже дві доби поспіль Закарпаття б’є температурні рекорди за всю історію спостережень (з 1945 року). Хоча багаторічні дані свідчать про те, що загалом температурний режим першої декади жовтня 2018 року був всього лише близьким до норми. До прикладу: у 1966 році початок жовтня був найтеплішим за всю історію спостережень, адже середньодекадна температура повітря перевищувала цьогорічні показники майже на 6 градусів.
Загалом, для рослин підвищений температурний режим – це добре. Тепла та суха погода сприяє збору врожаю. Проте, незадовільним фактором є дефіцит опадів. Вже станом на 8 жовтня спостерігались недостатні запаси продуктивної вологи в орному шарі грунту в низинних районах області. Це негативно впливає на посіви озимих зернових. Насінню не вистачає вологи для проростання та сходів. А оскільки найближчим часом опадів не прогнозується, то ситуація буде лише ускладнюватися.
Багато різних рослин, зокрема й плодових, зацвіли. Але таке явище не є надзвичайним. Ця фаза у рослин називається «вторинне цвітіння», спостерігається майже кожного року. Причинами є порушення звичайного ходу природно-кліматичних умов (похолодання, засуха і т.д.).
Також неприємними супутніми явищами є маловоддя на річках та підвищення до високого та надзвичайного ступеня пожежної небезпеки в екосистемах краю.
Очікується, що погода на Закарпатті протягом другої декади жовтня буде без опадів, майже безхмарною та доволі теплою. І хоча друга декада місяця скоріш за все буде вищою за норму на 2-3 градуси, аномалією це назвати не можна.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися