4221
20:09 24.062016

Обережність на воді збереже вам здоров’я та життя

Події 1681

За вікном спека. Все більше хочеться покинути задушливі приміщення й відправитися на природу, здебільшого – до лісу або річки.

stribki

Тому на часі говорити про воду, а точніше – про правила поводження на водоймах. Тим більше, що попереду на нас чекає чотири вихідних, які спонукають до активного відпочинку на природі та біля води.

Усім відомо, що вода – чудодійний засіб оздоровлення організму. Купання дає людині фізичне та моральне задоволення, допомагає позбутися стресів. Але, для декого, відпочинок біля води може закінчитися трагедією. З початку року, за даними Державної служби України з надзвичайних ситуацій, в Україні на воді вже загинуло 395 людей, з яких – 43 дитини. Щодо Закарпаття, то в краї зафіксовано 8 випадків загибелі людей.

Щоб цього уникнути, варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання; навчання дорослих та дітей плавання, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих. Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених місцевими органами влади та обладнаних для цього місцях. Якщо такого поблизу немає, вибирайте безпечне для купання місце з поступовим схилом та твердим і чистим дном.

Купаючись на «дикому пляжі» чи у незнайомому місці – не пірнайте з берега, гірки, дерева. Стрибати у воду «солдатиком» чи «ластівкою» можна лише тоді, коли добре знаєш дно водойми. У воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою.

Купатися краще там, де є рятувальні служби; особливо стежте за дітьми: їхня поведінка у воді непередбачувана.

До плавок потрібно прикріпляти шпильку, якщо далеко від берега судома зведе руку чи ногу, укол шпилькою допоможе відновити еластичність м’язів.

Утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків. На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаються недалеко від берега, де особливо полюбляють купатися діти.

Треба пам’ятати й про особливості під час купання в гірських річках. Вони мають стрімку течію, що може збити з ніг. Дно і береги таких річок кам’янисті, тому можна отримати важкі травми при падінні. Можна і впасти на мокрому та слизькому камені, коли тільки входиш у воду.

Будьте обережні на воді, бо вона не прощає зневажливого ставлення до себе і суворо карає, часом відбираючи життя, інформує У ДСНС України у Закарпатській області.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Воловеччині чоловік катував товариша, а на Тячівщині хотів заколоти знайомого вилами
20:36
У Хустському районі внаслідок зіткнення легковика та автобуса одна людина загинула та ще одна травмувалась
20:23
На Мукачівщині вогнеборці ліквідували пожежу в житловому будинку
20:11
На Закарпатті дві великі прийомні родини отримали нове житло
19:59
Академічний естрадно-духовий оркестр запрошує закарпатців на концерт
19:21
У Берегові триває турнір з боксу
19:11
Переправляли до Румунії двох «клієнтів» за 8 тисяч доларів США – на Закарпатті затримали спільників
16:02
В Мукачеві притягнули до відповідальності чоловіка, який кермував напідпитку та пропонував хабар
15:58
Ужгородські баскетболісти зустрінуться з лучанами та рівнянами
15:51
Довічне позбавлення волі отримав депутат, який підірвав гранати під час засідання сільради на Закарпатті
14:11
Всі новини