38021
17:41 23.052018

Майстер-клас від водолазів, або як не стати жертвою водної стихії і допомогти в біді іншим

Події 2002

З початку року на Закарпатті потонули 17 осіб, 2 з них – діти. Найчастіше причиною трагедії стає звичайна безпечність: люди відпочивають у стихійних місцях відпочинку, невдало стрибають у воду або купаються нетверезими. Тож сьогодні, 22 травня закарпатські водолази-рятувальники навчали представників засобів масової інформації, як не стати жертвою водної стихії і допомогти потопаючому.

Перше, чому навчали мас-медійників – правильно витягнути постраждалого з води.

Насамперед  треба дати собі секунду на роздуми. Чи немає поруч рятувального засобу? Ним може бути все, що збільшить плавучість людини і що ви в змозі до неї докинути. Рятувальний круг можна кинути на 20-25 метрів. Чи є човен? Чи можна покликати когось ще на допомогу? Якщо ви кинулися на допомогу, то треба максимально враховувати течію води, вітер, відстань до берега та інше. Наближаючись, намагайтеся заспокоїти і підбадьорити плавця, що вибився із сил.

Але частіше буває, що людина не контролює свої дії, і тоді техніка рятування потопаючого виглядає так: підпливши, треба підпірнути під нього і, узявши позаду одним із прийомів захоплення та транспортувати до берега. У випадку, якщо потопаючому вдалося схопити вас за руки, ноги або шию – звільніться пірнанням.

Наступний етап – надання першої домедичної допомоги.

Якщо зіниці постраждалого звужені, то людина непритомна і штучного дихання робити не треба, а лише дати вдихнути нашатирного спирту і поплескати по щоках.  При відсутності  дихання і  пульсу, при розширених зіницях потерпілому проводять серцево-легеневу реанімацію.

Для видалення води з легень необхідно зробити 5-6 поштовхоподібних натискувань на спину потерпілого, перевернувши його на живіт на своє коліно, пригнувши до землі його голову та груди. Потім постраждалого треба покласти на спину, щоб голова була відкинута назад для розправлення дихальних шляхів та завернутими у салфетку пальцями видалити з рота пісок, мул та інші інородні тіла. Також проводять штучну вентиляцію легень потерпілого та за відсутності пульсу на сонній артерії водночас із штучним диханням виконують непрямий масаж серця. Масаж серця та штучну вентиляцію легень необхідно проводити до відновлення дихання, пульсу, звуження зіниць, покращення кольору шкіри.

Сподіваємось, що сила телебачення допоможе донести звернення рятувальників ДСНС до краян і вони будуть більш обережними і відповідальними під час відпочинку біля води

У ДСНС України у Закарпатській області

 

 

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Воловеччині чоловік катував товариша, а на Тячівщині хотів заколоти знайомого вилами
20:36
У Хустському районі внаслідок зіткнення легковика та автобуса одна людина загинула та ще одна травмувалась
20:23
На Мукачівщині вогнеборці ліквідували пожежу в житловому будинку
20:11
На Закарпатті дві великі прийомні родини отримали нове житло
19:59
Академічний естрадно-духовий оркестр запрошує закарпатців на концерт
19:21
У Берегові триває турнір з боксу
19:11
Переправляли до Румунії двох «клієнтів» за 8 тисяч доларів США – на Закарпатті затримали спільників
16:02
В Мукачеві притягнули до відповідальності чоловіка, який кермував напідпитку та пропонував хабар
15:58
Ужгородські баскетболісти зустрінуться з лучанами та рівнянами
15:51
Довічне позбавлення волі отримав депутат, який підірвав гранати під час засідання сільради на Закарпатті
14:11
Всі новини