23 закарпатці отримали стастус постраждалих внаслідок торгівлі людьми
Офіційно нині двадцять троє закарпатців мають статус постраждалих внаслідок торгівлі людьми, й це один із найвищих показників по Україні. Їм призначено відповідну матеріальну допомогу та надано необхідні соціальні послуги – юридичні, медичні, психологічні.
Кількість постраждалих насправді може бути більшою, однак люди часто не усвідомлюють проблему, замовчують її або ж не знають, куди звернутися за допомогою. Про це нещодавно під час брифінгу в прес-центрі Закарпатської ОДА повідомив директор департаменту соціального захисту населення обласної адміністрації Михайло Петрішка, наголошуючи на важливості інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення.
Департамент співпрацює із правоохоронними органами, Службою у справах дітей та громадськими організаціями в питаннях протидії торгівлі людьми та наданні допомоги постраждалим. Основне завдання – ідентифікація осіб, що можуть бути жертвами, та надання їм необхідної допомоги. В заходах активну участь бере також Закарпатська громадська жіноча організація «Веста», яку очолює Інна Сабадош. За їх допомогою в області підвищили рівень кваліфікації представників соціальних служб та тих, хто безпосередньо працює з дітьми із груп ризику та постраждалими від торгівлі людьми, а також провели низку інформаційних кампаній.
Найбільше ризикують бути втягнутими у злочинну діяльність і експлуатацію діти, особливо бездоглядні. Нині на обліку в краї перебувають 770 неповнолітніх, батьки яких ухиляються від виконання належним чином своїх обов’язків, і їх кількість щороку зростає, наголосила начальник Служби у справах дітей Світлана Якімеліна. Також спостерігається тенденція до зростання кількості маленьких закарпатців, які перебувають на обліку з приводу жорстокого поводження, – нині таких 67 (39 впродовж 2016-го).
Якщо ви стали свідком дитячого жебрацтва – не будьте байдужими, якомога швидше повідомте про це поліцію, зробіть фото- чи відеофіксацію, наголошують спеціалісти. Це дасть змогу правоохоронцям захистити дитину та притягнути до відповідальності дорослих, причетних до цього. Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації – 0 800 500 335 або 386 (короткий номер з мобільного). Національна дитяча «гаряча лінія» – 0 800 500 225 або 772 (для дзвінків із мобільного).
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися