3332
20:45 8.062016

Через пожежу на львівському сміттєзвалищі назріває соціальний вибух

Події 2506

Не вщухає пожежа на львівському міському сміттєзвалищі у Грибовичах. Через це ближні до нього села Малехів та Великі Грибовичі потерпають від диму. Люди відчувають проблеми зі здоров’ям. Про це сьогодні, 8 червня, в коментарі Гал-інфо розповіли сільські голови цих населених пунктів.

13308493_1043727775708722_6966807947029964795_o4414_fb406

Сільський голова Великих Грибович Ігор Питель розповів, що на даний момент триває гасіння пожежі на сміттєзвалищі. Він зазначив, що працює авіація, яка скинула вже до 90 т води.

«Гасіння триває вже десь три години. Дуже сильний сморід в селі. Зараз трохи вітер змінився і стало легше дихати, але усю ніч і ранок весь дим з сміттєзвалища був у селі. Відразу в людей почало боліти горло, почалися головні болі від цього страшного смороду.  Вітер змінився і трохи село розвиднілось, а до того все було в диму», – розповів він.

Читайте також: З’явилися нові подробиці трагедії на львівському сміттєзвалищі. ВІДЕО

За словами Ігоря Пителя, він направив офіційний лист на головного санітарного лікаря Львівщини, щоб отримати офіційну інформацію, чи є загроза для місцевих мешканців.

«Як тільки отримаємо цю інформацію, то будемо приймати рішення чи вивозити дітей із села. Наразі я чув інформацію від екологічної служби, що відхилення від норми є, але в межах допустимого по Львову. Загрози вони наразі не вбачають. Я чекаю на офіційну відповідь. Будемо тоді просити обласну владу, щоб дітей забрати можливо в дитячі табори, бо не кожен має родичів, щоб десь відправити дітей подалі», – сказав Ігор Питель.

Сільський голова Малехова Володимир Сеньковський заявив, що ситуація в селі катастрофічна.

«Це вже просто крик душі. В мене зібралися люди і вимагаються інформації. Ми вже розмістили повідомлення на дошках оголошення, щоб забрати дітей з прилеглих до сміттєзвалища вулиць. До роз’яснення підключили медиків. Зараз гасять пожежу авіацією. Дим стоїть в селі. Я сільський голова, що я можу сказати? У мене під сільською радою люди стоять і кричать під небеса. Це соціальний вибух. Зараз я їду з наради, науковці вже розробили план дій, який чим швидше варто реалізувати, але поки триває пожежа – це неможливо. Ситуація катастрофічна. Санстанція бере проби води і повітря і оприлюднює інформацію, але люди не вірять», – сказав він.

13350514_1047686701951621_425485391615775305_o

Пожежа на Грибовицькому сміттєзвалищі завдає шкоди атмосфері та може становити небезпеку для здоров’я людей.

Про це сьогодні, 8 червня, в коментарі Гал-інфо розповіла еколог 1-ої категорії, член ГО «Екологія-Право-Людина» Алла Войціховська.

«На Грибовицькому полігоні складувалися різні побутові відходи – це поліетилен, автомобільні шини, паралон, пінопласт, ДВП, ДСП та інші будівельні відходи. При низькій температурі горіння, як це є зараз, викиди від спалювання таких відходів є дуже небезпечними. В атмосферу при спаленні таких відходів викидаються такі небезпечні сполуки як діоксини, бензопирени, формальмальдегіди, ціаністий водень, фосгени та інші сполуки. Фосгени, які виділяються при горінні пінопласту, є надзвичайно небезпечними, адже при прямому контакті з таким горінням третій вдих є смертельним для людини», – розповіла еколог.

За її словами, при пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі ці речовини в повітрі мігрують та розсіюються.

«Концентрація їх у Львові безперечно є значно меншою. Найбільшою концентрація може бути біля сміттєзвалища, тому безумовно страждають люди, які мешкають у безпосередній близькості від пожежі. Однак, заміри атмосферного повітря потрібно проводити на різних відстанях, щоб визначити потенційну загрозу. В першу чергу мешканці навколишніх сіл мають не відкривати вікна в будинках та по можливості ізолювати дітей, а ще краще вивезти їх у безпечне місце», – сказала вона.

За її словами, сміттєзвалище і раніше загорялося, але не в таких масштабах.

Вона наголосила, що на сьогодні найперше потрібно загасити пожежу.

«Потрібно першочергово загасити пожежу, щоб метан не горів. Потім можна буде перешарувати сміттєзвалище інертними матеріалами – це може бути глина, або пісок», – пояснила Алла Войціховська.

Вона також наголосила, що за словами її колег-екологів, у Львові через пожежу на Грибовицькому полігоні ТПВ вже є смог на вул. Липинського в районі вул. Щурата та вул. Топольна.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах