31363
10:30 8.122017

Закарпатська поліція викрила шахраїв, які видурювали гроші через Інтернет

Події 1601

Поліція провела загальнодержавну спецоперацію «Трикстер». Її завданням було виявляти та документувати злочинні групи, які причетні до скоєння шахрайств.

24796713_538078943235120_6161430497395852570_n

Під час спецоперації під умовною назвою «Трикстер», яка тривала в краї з 30 жовтня до 30 листопада, закарпатські правоохоронці, а передовсім працівники відділу по боротьбі з кіберзлочинами, виявляли осіб, які скоюють шахрайські дії за допомогою електронного та телефонного зв’язку.

Як розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Закарпатській області Михайло Танчинець, у ході спецоперації «Трикстер» було викрито кілька злочинів цієї категорії. Зокрема, поліція затримала раніше судимого молодого жителя Ужгорода, який відбував покарання за скоєння шахрайств і нещодавно повернувся з місць позбавлення волі. Молодий чоловік видурював гроші через мережу Інтернет під виглядом продажу неіснуючих товарів. Таким чином він виманив у жителя однієї з областей 8000 гривень. За даним фактом поліція розпочала досудове розслідування за ч.3 ст.190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене у великих розмірах або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки). Шахраю загрожує позбавлення волі на строк від 3 до 8 років.

Ще двох шахраїв задокументовано в місті Мукачеві та Міжгірському районі, де за обома фактами розпочато досудове розслідування за ч.4 ст.190 ККУ (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою). Такі злочини караються позбавленням волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Варто зауважити, що цьогоріч в Україні кіберполіція викрила чотири десятки шахраїв, які видурювали у громадян кошти під виглядом оформлення виграшів неіснуючих автомобілів і звільнення від кримінальної відповідальності родичів. Відтоді кількість цих шахрайств, дуже поширених у минулі роки, пішов на спад.

Для боротьби з шахрайствами правоохоронці використовують усі можливі способи, аж до виступів у ЗМІ та розповсюдження наглядної агітації – білбордів, плакатів та листівок, яку розміщують у населених пунктах області в місцях найбільшого скупчення людей. А головне – мають сучасні технічні можливості вирахувати й задокументувати мережевого чи телефонного шахрая. А далі – досудове розслідування й перспектива провести за ґратами до 12 років, інформує відділ комунікації поліції Закарпатської області

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Воловеччині чоловік катував товариша, а на Тячівщині хотів заколоти знайомого вилами
20:36
У Хустському районі внаслідок зіткнення легковика та автобуса одна людина загинула та ще одна травмувалась
20:23
На Мукачівщині вогнеборці ліквідували пожежу в житловому будинку
20:11
На Закарпатті дві великі прийомні родини отримали нове житло
19:59
Академічний естрадно-духовий оркестр запрошує закарпатців на концерт
19:21
У Берегові триває турнір з боксу
19:11
Переправляли до Румунії двох «клієнтів» за 8 тисяч доларів США – на Закарпатті затримали спільників
16:02
В Мукачеві притягнули до відповідальності чоловіка, який кермував напідпитку та пропонував хабар
15:58
Ужгородські баскетболісти зустрінуться з лучанами та рівнянами
15:51
Довічне позбавлення волі отримав депутат, який підірвав гранати під час засідання сільради на Закарпатті
14:11
Всі новини