Угорські ЗМІ: Наркокартелі з Південної Америки фінансують контрабанду, що потрапляє в Європу із Закарпаття. ВІДЕО
Виявляється, контрабанда цигарок з України в Угорщину така вигідна справа, що нею вже зацікавилися навіть південно-американські наркокартелі, і безпосередньо приймають участь у фінансуванні цього бізнесу.
Принаймні такий висновок зробили журналісти видання Magyar Idok, які зазначають, що контрабанда сигарет, із постійним збільшенням акцизів через стандарти Євросоюзу, залишатиметься найвигіднішим нелегальним бізнесом ще довгі роки. Це підтверджують і дані національного податкового відомства Угорщини NAV – лише за чотири місяці цього року було конфісковано на чорному ринку понад 154 млн сигарет, що більше, ніж за останні два роки.
Зокрема, представник податкової Угорщини Александра Саркозі, повідомила, що причиною такого різкого збільшення контрабанди є факт виявлення 47 млн молдавських сигарет та 4,5 тон аргентинського тютюну.
Податківець розповіла, що в районі українсько-угорського кордону діє ціла мережа злочинних організацій. Вони розподілили зону свого впливу по всьому Закарпаттю та області Саболч-Сатмар-Берег, утім між ними також відбуваються регулярні зіткнення за переділ ділянок.
NVA намагається мобілізувати значні сили для припинення організованої злочинності в цьому регіоні.
“Виявлення, збір доказів та затримання злочинного угрупування нерідко займає великий проміжок часу, адже робиться у секретності та вимагає серйозної підготовки. Тому ліквідація однієї групи може зайняти до 9-12 місяців”, – каже Александра Саркозі. І додає, зазвичай на цій ділянці вже через два дні “працює” нова злочинна організація.
І тому в угорських правоохоронців з’явилися об’єктивні підозри, що в організації контрабандних каналів через кордон Угорщини взяли участь південно-американські наркокартелі, які мають тут свій власний інтерес.
До кінця 2017 року уряд Угорщини взяв на себе зобов’язання підвищити акцизи на тютюн та тютюнові вироби. Тому контрабандний товар стане ще більш вигіднішим. Для запобігання потрапляння на ринок ЄС нелегальних товарів та мігрантів значно посилюють ділянку кордону між Угорщиною та Україною. Зокрема в районі Захоні кордон контролює дрон-безпілотник, а незабаром басейн Тиси патрулюватиме судно на повітряній подушці. Однак всі ці технічні засоби часто є безсилими проти злочинних органіацій, члени яких екіпіровані не гірше за прикордонну поліцію.
Слід зазначити, що 58% тіньового тютюнового ринку – це контрабанда, а 42% – підробки відомих брендів. Цікаво, що основним споживачем контрафакту є Європа, на яку припадає дві третини всього нелегального обороту сигарет.
Кілька років тому Всесвітня митна організація (WCO) опублікувала, згідно з якими сукупний світовий обсяг тютюнового ринку становив 5700 млрд сигарет на рік, з яких 600 млрд сигарет – є нелегальними. Тобто, кожна десята викурена сигарета є або контрабандною, або контрафактною, тобто виготовлена на підпільній фабриці.
200 млрд контрафактних сигарет, або 80% підроблених сигарет, що потрапляють на світовий ринок, випускаються в Китаї. Контрафактні цигарки також масово виробляють в інших країнах Південно-Східної Азії, Середнього Сходу та Південної Америки. Невелика кількість підпільних фабрик знаходяться і на території Східної Європи, в тому числі й в Україні.
За даними Європейського бюро по боротьбі з контрабандою та шахрайством (OLAF), втрати країн Європейського Союзу від торгівлі контрабандними сигаретами становлять 10 млрд євро щорічно.
Для порівняння – на схемі представлені приблизні ціни за пачку сигарет “преміум-класу”. Якщо в Україні це близько 1 євро, то в Угорщині вже вчетверо більше, а у Великбританії – майже 10 євро.
Іван Романчук, спеціально для Mukachevo.net
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися