278
16:20 15.032016

Закарпатці винайшли новий вид нелегального підзаробітку. ВІДЕО

Події 1949

Закарпатці надзвичайно винахідливі, коли йдеться про заробіток. Відомо, що через українсько-угорський кордон перевозять усе, починаючи від цигарок…

-4000F1E0F81B3E281CF0661A772A3ED4B5F62EB219FE994B06-pimgpsh_fullsize_distr-700x466

Весна дала нагоду для сезонного підзаробітку. Напередодні свята на українсько-угорському кордоні були затримані особи, які намагалися перевезти незаконним шляхом…підсніжники.

Розпочалася весняна незаконна поставка до країн Євросоюзу квітів, занесених до Червоної книги України.

За повідомленням поліції Угорщини, мужчина намагався перевезти цих тендітних вісників весни в своєму мікроавтобусі з України, через КПП Загонь, до Угорщини. Під час огляду було виявлено 101 квітку, вартість кожної – 10 тисяч форинтів. Загальна вартість контрабандної зелені – 1.010.000 форинтів. Букети вже були в подарунковому пакуванні й готові до продажу чарівним жінкам Італії.

32-річний чоловік сказав, що планував перевезти підсніжники в Італію до Міжнародного жіночого дня. Його затримали й доправили до поліцейського відділка в Загоні. Вилучені квіточки передали працівникам Національного парку міста Гортобадь.

Згодом вже 35-річну жінку затримали з такою ж сезонною контрабандою. Під час огляду мікроавтобуса у багажному відділенні було знайдено та вилучено 182 підсніжники та 3 печіночниці (геппатіка – лат. назва). Жінці також було пред’явлено звинувачення у шкоді навколишньому середовищу та незаконному перевезенні рослин, що охороняються законом. Вилучена вартість весняних первоцвітів сягла 1 835 тисяч форинтів.

До речі, всі ринки закарпатських міст переповнені цими тендітними квітами. Старенькі бабці, що їх продають, посилаються на можливість підзаробити, хоча знають про те, що підсніжники та шафрани – під захистом Закону. В одній країні цінують кожну квіточку майже на вагу золота, а в іншій їх безжалісно знищують, продаючи за безцінь. Один букетик, в якому від 20 до 30 квіток, коштує 5 гривень! Найнеприємніше те, що коли квіти втрачають свій товарний вигляд, потрапляють у сміттєвий бак.

Контроль за природними ресурсами, винищенням рідкісних рослин в області покладено на Державну екологічну інспекцію, яка разом з поліцією має регулювати питання. «На території області щороку проводиться операція «Первоцвіт». До заходу Держекоінспекцією залучено представників органів поліції, територіальних органів виконавчої влади, лісової охорони. Крім цього, з метою недопущення вивезення червонокнижних видів рослин за межі України Держекоінспекцією буде посилено контроль в пунктах пропуску через державний кордон», – повідомляє Державна екологічна інспекція в Закарпатській області. Вони також повідомили розміри штрафів за винищення червонокнижних рослин. «Незаконне придбання чи збут рослин, занесених до Червоної книги України, згідно зі ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладення штрафу від дев’яти до двадцяти чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (153,00 – 408,00 грн.) з конфіскацією червонокнижних рослин чи без такої. Крім цього, розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження одного екземпляра становить:

– підсніжника білосніжного (підсніжника звичайного) – 62 грн.;

– білоцвіту весняного – 62 грн.;

– шафрану Гейфеля – 62 грн.;

– білоцвіту літнього – 49 грн.;

– сону Шерфеля (сону білого) – 37 грн.

Поліціянти Ужгорода закривають очі на продаж червонокнижних рослин, хоча не раз проходять пішохідним мостом й ринковими площами міста. Та й штрафи за знищення та продаж весняної краси Закарпаття у порівнянні із закордонними – мізер.

Невже природа нашого краю така дешева?

Марія КЕСЛЕР

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах