ko.net.ua

На Закарпатті провели 40 рибоохоронних рейдів

Рибоохоронні патрулі виявили 120 порушень. На Закарпатті проведено 40 рибоохоронних рейдів.

30 червня 2017 року в Україні завершилась нерестова заборона на вилов риби (водних біоресурсів). За три місяці, з 1 квітня по 30 червня, рибоохоронні патрулі в різних регіонах України провели 4088 рибоохоронних рейдів, було виявлено 7446 порушень. Вилучено 41,2 тис кг водних біоресурсів та 11823 штук заборонених знарядь лову, затримано 183 транспортних засоби.

«Рибоохоронний патруль запущено вже у 18 регіонах України. Завдяки його роботі в 2017 році зафіксовано порушення із збитками на суму 65,1 млн грн. Це в 9 разів більше, ніж в 2016 – 7,3 млн грн. Результат 2017 року свідчить не про збільшення кількості порушень, а про значно вищу ефективність патруля у порівнянні з ліквідованими органами рибоохорони», – наголосив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів. Він додав, що наступний крок – підвищення адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення правил рибальства, відповідний законопроект №5262 вже зареєстровано у ВР.

В Держрибагентстві зазначають, що в цілому, нерестова кампанія проходила в сприятливих умовах. Порушень режиму роботи Дніпровських водосховищ, коливання рівня води та явища задухи риби – не фіксувались.

Нагадаємо, в межах зони контролю Чорноморського та Азовського басейнового управлінь, нерестова заборона встановлювалась не по водоймах, а по окремим видам риб. До кінця серпня в Чорному морі триватиме заборона на вилов креветки, з 20 серпня по 10 вересня – азово-чорноморської кефалі.

Нагадуємо, після завершення нересту на водоймах загального користування дозволений любительський лов з берега або човна, вудками всіх видів із загальною кількістю гачків не більше 5 на людину, з дотриманням добової норми вилову – до 3 кг на людину.

Довідково:

За порушення Правил любительського та спортивного рибальства передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності. Йдеться про попередження або накладення штрафу на громадян від 34 до 850 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення. Залежно від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена також кримінальна відповідальність – штраф 3400- 6800 грн або позбавлення волі строком до 3 років з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів.

У Верховній Раді вже зареєстровано законопроект щодо підвищення відповідальності за порушення правил рибальства (№5262), що передбачає підвищення мінімального штрафу до 1700 грн та максимальну до 255 тис грн. Крім відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування водних біоресурсів, відповідно до постанови КМУ №1209.