На Хустщині сільський депутат організував підпільний алкогольний бізнес
Прокурор Закарпатської області Володимир Гаврилюк повідомив про підозру депутату одної з сільських рад на Хустщині про те, що він підозрюється у незаконному виготовленні алкогольних напоїв шляхом відкриття підпільних цехів, незаконному використанні знаку для товарів і послуг, що завдало матеріальної шкоди в особливо великому розмірі, незаконному зберіганні з метою збуту, а також збуті та транспортуванні з метою збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв та зберіганні, придбанні, перевезенні з метою використання при продажу товарів та збуті підроблених марок акцизного податку, вчинене організованою групою в особливо великому розмірі (ч. 3 ст. 28 – ч.2 ст. 204 КК України, ч.3 ст. 229 КК України, ч.3 ст. 28 – ч.1 ст. 204 КК України та ч.3 ст.199 КК України).
27 червня двом фігурантам вказаного кримінального провадження судом обрано запобіжні заходи. Зокрема, підтримано клопотання прокуратури і депутату сільської ради на Хустщині суд призначив тримання під вартою із визначенням грошової застави у 128 тис грн, іншому підозрюваному також – тримання під вартою із можливістю внесення 370 тис грн застави.
Йдеться про резонансне викриття та припинення масштабного виробництва фальсифікованого алкоголю на Заході України у березні 2017 року. Тоді, оперативниками одночасно було провено масові обшуки як безпосередньо на виробництві «лівої горілки», так і в організаторів «алко-бізнесу
Зокрема, в рамках кримінального провадження було затримано двох фігурантів цієї гучної справи, спільно з працівниками управління захисту економіки в області та слідчими обласної поліції та спецпідрозділу КОРД, проведено 25 санкціонованих обшуків у ході яких вилучено дві тисячі ящиків «горілки», 120 тисяч доларів США, 117 тисяч євро та 600 тисяч гривень. Крім того, вилучено обладнання для виготовлення алкогольної продукції, понад 5 тонн спирту, підроблені марки акцизного податку України, а також «чорну» бухгалтерію.
Цех з виготовлення фальсифікованої горілки розміщувався на Львівщині у м. Стрий, а основними каналами збуту «лівої горілки» були Західні регіони України.
Встановлено, що лише за одну добу такий міні-завод міг виготовити до 2-х тисяч ящиків алкоголю, прибуток «ділків» досягав за цей же час півмільйона гривень.
Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років, повідомили у прес-службі прокуратури Закарпатської області.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися