На Рахівщині затримали браконьєрів з м’ясом оленя
Свіже м’ясо щодня – безкоштовно і майже без зусиль. Мешканці Рахівщини розживалися продуктом просто в лісовому фонді: полювали на дичину. Не маючи на це ні спеціального дозволу. Учора, 29 травня, на території Говерланського лісництва в урочищі Бребенескул працівники державної лісової охорони обллісомисливгоспу Закарпаття спільно з представниками лісової охорони ДП “Рахівське ЛДГ” під час проведення обстеження лісового фонду виявили та зупинили браконьєрів.
За кермом автомобіля «ВАЗ-2108» перебував 25-річний житель с. Луги Рахівського району, а в салоні були два його односельці віком 27 і 28 років. Один із них мав нарізний мисливський карабін (зброя офіційно зареєстрована). При перехопленні браконьєрів також був виявлений пакет з м’ясом оленя.
За даним фактом поліція розпочала кримінальне провадження за ч.1 ст.248 Кримінального кодексу України (Незаконне полювання групою осіб). Порушення правил полювання, якщо воно заподіяло істотну шкоду, а також незаконне полювання в заповідниках або на інших територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або полювання на звірів, птахів чи інші види тваринного світу, що занесені до Червоної книги України, — караються штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів полювання та всього добутого. 2. Ті самі дії, якщо вони вчинені службовою особою з використанням службового становища, або за попередньою змовою групою осіб, або способом масового знищення звірів, птахів чи інших видів тваринного світу, або з використанням транспортних засобів, або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, — караються штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією знарядь і засобів полювання та всього добутого.
А це значить, що затриманим світить обмеження волі на п’ять років. Зброю вилучено й направлено на експертизу. Триває досудове розслідування. Тим часом, лісівники коней не розпрягають: попереду багато роботи.
Нагадаємо, що наразі 1 квітня до 15 червня забороняється проведення робіт та заходів в місцях розмноження диких тварин, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою і полювання категорично заборонено, інформує прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися