Ужгородська прокуратура безсила у справі по «Короні»
17 травня в Ужгородській місцевій прокуратурі відбувся брифінг, щодо ситуації навколо готельно-ресторанного комплексу «Корона», який є пам’яткою архітектури міста.
Нагадаємо, днем раніше там знову почалися будівельні роботи. З будівлі почали розбирати дах та й від історичного фасаду там залишилося зовсім мало.
«Законність приватизації «Корони», оцінка цього об’єкту приватизації та все, що з нею пов’язано, неодноразово було предметом досліджень, як в порядку господарського судочинства, так і кримінального, – наголосив керівник Ужгородської місцевої прокуратури Дмитро Кириленко. – Ще у серпні 2012 року прокуратура намагалася через суд визнати конкурс на приватизацію недійсним. Однак у 2013 році господарський суд позов прокуратури відхилив. Відтак апеляційний та касаційний суди залишили в силі рішення господарського суду. У 2014 році Генеральна прокуратура робила спроби повернути справу на розгляд, зокрема через Вищий господарський суд. Але у цьому теж було відмовлено. Таким чином можливість вжиття заходів представницького харектеру з урахуванням викладених обставин у позові, органами прокуратури вичерпано повністю».
За словами першого заступника керівника Ужгородської міської прокуратури Івана Савка, у червні 2015 року до ужгородського відділу поліції звернулися представники громадськості заявивши про те, що на їхню думку, покупець підробив документи купівлі-продажу, а також не вклав обіцяні кошти (8 мільйонів гривень) у розвиток площі Театральної. Наголошували заявники також і на незаконному руйнуванні об’єкта.
«За цим фактом слідчим відділом ужгородської поліції було зареєстровано два кримінальні провадження. У ході проведення досудового слідства: шляхом дослідження оригіналів документів, допитами осіб, було встановлено наступне. 5 вересня 2013 року між Ужгородською міською радою та ТОВ «Консалтинг Лтд» був укладений договір купівлі-продажу об’єкту «Корона». Відповідно до якого було передбачено обов’язок покупця інвестувати 8 млн грн у реконструкцію об’єкта у строк до 2 років», – розповів Іван Савко.
Щоправда під час слідства факт про підробку договору в ході перепродажу «Корони» не знайшов свого підтвердження. Крім того, було встановлено, що декларацію про початок робіт було оформлено виконавцем в зазначені строки. Підприємство «Укрзахідпроект» погодило розроблений проект реконструкції обєкта. Тож підстав для продовження кримінальних проваджень немає, відтак міліція згадані кримінальні провадження закрила.
Тож Ужгородська прокуратура не може зупинити руйнування «Корони».
Попри те, що суд визнав факт приватизації цього об’єкта законним, відкритим залишається питання заниження його вартості та площі.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися