152063
16:03 23.032026

На Закарпатті СБУ, Нацполіція та прикордонники заблокували ще 3 «ухилянтські» схеми

Події 127

Служба безпеки України спільно з Національною поліцією та Державною прикордонною службою нейтралізували ще три схеми незаконного переправлення чоловіків призовного віку за кордон поза офіційними пунктами пропуску.

У результаті комплексних заходів затримано 3 ділків у різних населених пунктах області, які за суми від 8 до 10 тисяч доларів США з особи «підказували» ухилянтам маршрути втечі до ЄС.

Так, в Ужгороді правоохоронці затримали 38-річного місцевого мешканця, який транспортував свого клієнта до лінії кордону, надавав «поради» та «гарантував» безперешкодний перетин кордону через ліси обхідними стежками.

У Мукачеві кіберфахівці СБУ викрили 48-річну уродженку Запоріжжя, яка підшукувала охочих уникнути мобілізації через соцмережі, тимчасово поселяла ухилянтів у своєму помешканні та «підказувала» їм, як «непомітно» перейти кордон поза пунктами пропуску.

На Тячівщині правоохоронці затримали «на гарячому» 34-річного місцевого мешканця під час супроводу чергового ухилянта до лінії державного кордону. Ділок, добре орієнтуючись на місцевості, «підказував» клієнтам, де вбрід перейти ріку Тиса. Він також обирав обхідні дороги, аби оминути стаціонарні блокпости.

За матеріалами СБУ всім трьом затриманим повідомлено про підозри за ч.3 ст.332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон) Кримінального кодексу України.

Фігурантам загрожує до 9 років тюрми.

Комплексні заходи проводили співробітники та кіберфахівці СБУ спільно зі слідчими Мукачівського та Ужгородського районних управлінь поліції, відділення поліції №1 Берегівського районного відділу поліції ГУ Національної поліції в Закарпатській області, УСР в Закарпатській області ДСР Національної поліції України, головними оперативно-розшуковими відділами 94 та 27 прикордонних загонів за процесуального керівництва Ужгородської, Мукачівської та Берегівської окружних прокуратур.

Пресслужба СБУ в Закарпатській області

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
«Від бурі до спокою: Бетховен і Мендельсон»: концерт симфонічної музики в Ужгороді
17:18
«Ужгород» впевнено переміг, а «Вільхівці» мінімально поступилися 
16:45
На об’їзній дорозі Мукачева внаслідок ДТП травмовано чотирьох осіб
16:28
Про підсумки проєкту «Зелені скарби Карпат»
16:19
На Закарпатті СБУ, Нацполіція та прикордонники заблокували ще 3 «ухилянтські» схеми
16:03
На Закарпатті прокуратура забезпечила відшкодування до бюджету понад 8,2 млн грн несплачених підприємством податків
15:43
На Закарпатті до 7 років ув’язнення засуджено водія, з вини якого в ДТП загинули двоє підлітків
15:08
На Закарпатті відбувся чемпіонат із бойових мистецтв, присвячений пам’яті загиблого поліцейського Василя Дрогомирецького
14:25
У Мукачеві відбувся ІІІ Весняний Кубок із блискавичних шахів 
14:04
Справа з кримінальним «присмаком»: кілька тайників «позбавили» власницю і авто, і безакцизних сигарет
14:02
Всі новини