ПАТ «Закарпатгаз» застерігає: порушив пломбу – чекай проблем!
За самовільні пуски та відновлення газопостачання ПАТ «Закарпатгаз» тільки в цьому році нарахувало 404 абонентам понад 5,5 мільйона гривень штрафних санкцій.
…Правило людського співжиття – що винен – віддати повинен – споконвіку регулює стосунки в суспільстві, регламентує відносини, засвідчуючи чесноти громадян. Коли ж йдеться про ресурсні багатства, зокрема, природний газ, то, мабуть, ніяк не бажаючи розлучатися з міцно засвоєною тезою часів побудови комунізму «все довкола – народне, все довкола – моє», ми, як споживачі, дозволяємо собі сповідувати філософію гарбання: ніхто, мовляв, не збідніє, якщо не відшкодуємо те, що боргуємо, або просто, м’яко кажучи, присвоїмо те, що нам не належить. Хоча у підсумку – обкрадаємо самих себе. Бо ми – не казкові Емірати, і природний газ у нас – наразі товар: його, як і будь-який інший, ніхто не роздаровує. З одного боку розмова про борги у переддень Новорічних та Різдвяних свят – не з приємних, з іншого – ніколи не вважалося пристойним починати новий етап свого життя, не сплативши за старими рахунками. Непристойно це і сьогодні, хай які важкі пороги ми наразі долаємо…
А як у нас? Накопичили борг за газ, отримали повідомлення – нуль реакції. Приїхали слюсар з контролером з «Закарпатгазу», виконуючи доручення ТОВ «Закарпатгаз Збут», від’єднали від газопостачання методом опломбування. Тільки полишили обійстя, ми раз… і зірвали пломбу. Потираємо руки, гріємось. І далі не сплачуємо! Проте змінились часи, запрацювали нові законодавчі акти. Наразі згідно з запровадженим наприкінці минулого року Кодексом газорозподільних систем фахівці «Закарпатгазу» зобов’язані скласти акт про порушення, провести нарахування за ціною закупівлі природного газу з врахуванням площі житла, кількості проживаючих та встановлених газових приладів. І неважливо вчора чи місяць назад було порушено опломбування. Зірвав пломбу – чекай проблем! Не хочеш проблем: до пломби – зась!
Служба інспектування компанії, виявивши таке порушення, від’єднує від газопостачання, складає акт і подає його на розгляд спеціальної комісії. На комісії клієнту донараховують оплату за спожитий газ відповідно до діючих норм споживання. Наступний крок – у випадку подальшої несплати – передача справи у юридичний супровід, відтак – до суду, де, як відомо, свої солідні фінансові санкції. Коли ж врешті-решт споживач таки схоче відновити користування природним газом, то буде змушений заплатити ще й за недешеву процедуру від’єднання та приєднання до газопостачання (комусь такий «експеримент» обходиться у 5-6, а хтось змушений видобути з гамана й 13,5 тисяч гривень). У кінцевому підсумку наслідки самовільного пуску й відновлення з головою накривають споживача валом проблем, вирішити які в сучасних соціально-економічних умовах практично неможливо, – коментує ситуацію директор комерційний ПАТ «Закарпатгаз» Олександр Голуб. – То може краще взагалі не ставати на слизьку стежку порушника встановлених правил?
ПАТ «Закарпатгаз» закликає: думайте, аби не виходило собі ж дорожче!
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися