Шахтарі під прицілом: росія вдарила по службовому автобусу, є загиблі
Вдень 1 лютого російська армія скоїла черговий воєнний злочин. У Павлоградському районі Дніпропетровської області ударні дрони вразили службовий автобус із людьми. У транспорті перебували шахтарі, які поверталися додому після робочої зміни. Трагедія сталася у місті Тернівка — там, де розташована шахта компанії «ДТЕК Павлоградвугілля».

За наявною інформацією, автобус був чітко маркований як службовий. У ньому не було військових, зброї чи будь-яких об’єктів, що могли б мати військове значення. Попри це, окупанти вирішили атакувати. Це не перший подібний випадок: у жовтні 2025 року схожа атака вже відбувалася на тій самій шахті, що свідчить про системність дій російських військ і повторюваність обраної ними тактики залякування.
Як повідомляють експерти, для удару по автобусу було використано кілька ударних безпілотників типу «Shahed». За попередніми оцінками, йдеться щонайменше про чотири дрони. Перший із них влучив поблизу транспортного засобу. Вибух стався поряд, але його сили вистачило, щоб водій втратив керування. Під впливом вибухової хвилі автобус з’їхав з дороги та врізався в паркан.
У салоні почалася паніка. Люди, які ще кілька хвилин тому думали лише про дім і родину, опинилися серед уламків скла, диму й криків поранених. Попри шок, пасажири намагалися допомагати одне одному, виходили з автобуса, підтримували тих, хто отримав травми. Саме в цей момент, коли цивільні вже перебували просто неба, стався другий удар.
Оператор іншого дрона побачив людей біля автобуса й навів безпілотник безпосередньо на них. Про це заявив експерт із систем радіоелектронної боротьби та зв’язку, радник міністра оборони Сергій Бескрестнов. За його словами, сумнівів у тому, що ціль була цивільною, не існувало.

«Оператори з території росії 100% бачили і розпізнавали ціль як цивільну, бачили, що це не військовi і ухвалили свідоме рішення про атаку. Це черговий факт тероризму», – заявив він.
Цей удар став ще одним підтвердженням того, що російська армія не лише ігнорує норми міжнародного гуманітарного права, а й цілеспрямовано їх порушує. Атаки по цивільній логістиці — автобусах, поїздах, автомобілях із працівниками критичної інфраструктури — дедалі частіше стають об’єктами повітряного терору.
На подію оперативно відреагував Президент України Володимир Зеленський, наголосивши на показовому характері цього злочину.
«Російській удар по автобусу на Дніпровщині – це злочин, злочин показовий, який ще раз демонструє, що саме росія несе відповідальність за ескалацію», – наголосив Володимир Зеленський.
Слова глави держави підкреслюють: йдеться не про «помилки» чи «випадкові удари», якими російська сторона традиційно намагається прикривати свої дії. Це усвідомлена стратегія, спрямована на залякування мирного населення та руйнування нормального життя навіть у тилових регіонах.
Свою оцінку подіям дав і Віце-прем’єр-міністр з питань відновлення України — Міністр розвитку громад та територій. Він звернув увагу на те, що удари по цивільному транспорту є частиною ширшої картини.
«Це не випадкові удари. Це системний терор проти цивільної логістики, проти людей, які підтримують рух, зв’язок і країну разом», – зазначив Дмитро Кулеба.
Наслідки атаки — трагічні. За офіційними даними, в результаті удару по автобусу в Дніпропетровській області загинуло 16 людей. Є також поранені, частина з яких перебуває у важкому стані. Медики й рятувальники працювали на місці одразу після обстрілу, однак життя всіх врятувати не вдалося.
Ця трагедія не є поодинокою. Лише за кілька днів до цього росія свідомо завдала удару дроном по поїзду «Укрзалізниці». Тоді чотири людини загинули просто у вагоні — у місці, яке за визначенням має бути безпечним для цивільних.
Удар по автобусу з шахтарями став болючим нагадуванням: війна, розв’язана росією, спрямована не лише проти фронту, а й проти кожного українця, який працює, живе й намагається зберегти нормальність у надзвичайних умовах. І кожен такий злочин — це ще один доказ для світу, що терор є свідомою політикою держави-агресора.
Марина АЛДОН
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися