145914
11:52 24.072025

Депутата та військовослужбовця судитимуть на Закарпатті за привласнення понад 2,4 млн грн бюджетних коштів

Події 949

Прокурори Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону скерували до суду обвинувальний акт стосовно начальника служби однієї з військових частин та директора приватного підприємства, який є депутатом місцевої ради в Івано-Франківській області.

Розслідування встановило, що у квітні 2022 року військовослужбовець разом з підприємцем організували схему для заволодіння бюджетними коштами, які були виділені на потреби військової частини.

Встановлено, що директор фірми підготував проєктну документацію з завищеними обсягами робіт і цін на матеріали. У свою чергу, посадовець військової частини оформив фальшиві документи, які обґрунтовували необхідність фінансування таких робіт.

У результаті було укладено прямі договори підряду, відповідно до яких підприємство виконувало реконструкцію та капітальний ремонт зовнішнього освітлення на території частини. Роботи формально підтверджувалися актами з неправдивими даними щодо вартості й обсягів. Це дозволило безпідставно перерахувати підприємству понад 2,4 млн грн з бюджету.

Частину отриманих коштів директор підприємства перевів на рахунки підконтрольних осіб та згодом перевів у готівку.

Обом фігурантам інкримінують заволодіння бюджетними коштами у великих розмірах, службове підроблення (ч. 4, ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України), а підприємцю також легалізацію коштів, здобутих злочинним шляхом (ч. 1 ст. 209 КК України).

Під час розслідування арештовано майно підозрюваних на понад 1,3 млн грн. Також прокурори подали позов про стягнення всієї суми завданих збитків.

Досудове розслідування детективи БЕБ у Закарпатській області, оперативний супровід – військова контррозвідка СБУ.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Про це повідомляє Спецпрокуратура Західного регіону.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах