У Рахові школяр придумав спосіб, як можна харчуватися та одягатися безкоштовно
Крадіжки не завжди скоюють дорослі, яким хочеться випити, але немає коштів, які ніде не працюють, але повинні утримувати родину… іноді до нечуваних злочинів вдаються навіть діти. Це складно усвідомити, адже їхні потреби повинні покривати батьки, вони ніби й не мають хвилюватись про те, де взяти їжу, нові кросівки… чи де купити телефон.
Але… маємо те, що маємо. Серія крадіжок весною цього року неабияк сколихнула громадськість. Пограбування ставалися одне за одним… у різних магазинах. І яким же був подив людей, коли з’ясувалося, що крадієм є не «професійний» злодій із чималим кримінальним стажем, а звичайний семикласник.
Більше про деталі цієї історії – у матеріалі «Карпатського об’єктива».
Сир, шинка, молоко…
Вадим (імена дійових осіб із етичних міркувань у матеріалі замінено) був нібито звичайним підлітком… зі своїми бажаннями, своїми потребами, своїми друзями. У Єдиному державному реєстрі судових рішень зазначається, що він був учнем 7 класу однієї зі шкіл Рахова. Судимостей хлопчина не мав, до відповідальності раніше не притягався. Із характеристики, яку надали в навчальному закладі випливає, що підліток мав посередню поведінку, на уроки приходив не завжди, школу відвідував нерегулярно. За місцем проживання сусіди також характеризували його посередньо.
Один зі злочинів, за який хлопцеві довелося відповідати, він скоїв 28 березня 2024 року. Діяв не один, а «за попередньою змовою групою осіб, спільно з невстановленою на даний час досудовим розслідуванням особою», тобто разом зі спільником. Тож тієї ночі приблизно о 23 годині 30 хвилин підлітки проникли «шляхом злому та відважування металопластикового вікна до приміщення торговельного закладу». У продуктовому магазині хлопці набрали собі різних смаколиків на 6425 гривень. Насправді дивно, що в такому юному віці… практично ще діти… не просять кошти на їжу в батьків, а йдуть грабувати подібні заклади і крадуть продукти. Для прикладу, хлопці взяли з прилавків пів кілограма сиру, кілограм шинки, 10 упаковок тостового сиру, курку гриль, блок «Живчику», 5 пачок кави в зернах, 2 пачки гарячого шоколаду, кілограмову пачку чаю, 10 упаковок молока…
Пиво, горілка, коньяк… та гаджети
Іншу крадіжку Вадим скоїв уже невдовзі… у ніч на 30 березня. Але цього року запити в хлопця були зовсім іншими… Як наголошується у судовому вироку, хлопець «за попередньою змовою групою осіб, спільно з невстановленою на даний час досудовим розслідуванням особою, шляхом відважування вікна другого поверху проникнули до приміщення магазину-бару».
У кафе підлітки шукали переважно спиртне і прихопили з собою 2 пляшки тризіркового коньяку «Шустов», 4 пляшки горілки «BLUE-ICE», 5 банок пива «BEER MIX», 6 банок енергетичного напою «POWER BANK». До випивки подбали і про закуску. Обрали м’ясну продукцію, а саме: 2 палки копченої ковбаси та 1 упаковку сосисок. У касі знайшли ще й 700 гривень, які також вирішили привласнити. Крім того, поцупили з закладу юні зловмисники і портативну акустична систему вартістю 16999 гривень.
Тієї ж ночі школярі обчистили ще один заклад. Цього разу поклали око на гаджети. Тож уже «професійно» відчинили двері і сміливо залізли до кіоску з технікою. Там вони побачили телефони, які були у користуванні. Утім підлітки раділи й таким.
Із закладу вони вирішили забрати аж 8 телефонів, серед яких «iPhone 11», «iPhone XR 128», «iPhone 7», «Samsung Galaxy A11», «Samsung Galaxy A920F», «Realme RMX2040» та інші… загалом на суму 46213 гривень.
Від шкарпеток до спортивних костюмів
Тимчасова безкарність додала Вадиму хоробрості. Йому здавалося, що можна безкоштовно їсти, пити, привласнювати все, що заманеться. Тож наступної ночі школяр подався на нову «справу». Цього разу разом з товаришем вирушив за взуттям та одежею. Відчинивши вхідні двері, хлопці залізли в магазин одягу. Там вони викрали з каси 2900 гривень та набрали собі товарів на 16478 гривень.
Передусім звернули увагу на взуття і вибрали собі кросівки відповідного розміру, відтак чоловічі брюки, спортивні штани, жилети, екосумки, спортивні костюми, толстовки, футболки… навіть шкарпетки.
Вкрадене ховали на дачі друга
Проте безкарно довго красти хлопцям не вдалося. Зникнення продуктів, гаджетів та одежі власники не могли не виявити, тож звернулися до правоохоронців. На слід Вадима невдовзі вийшли поліціанти і юнаку довелося постати перед судом. Його дії було кваліфіковано за ч. 4 ст. 185 КК України, тобто таємне викрадення чужого майна (крадіжка) вчинена за попередньою змовою групою осіб, повторно, поєднана з проникненням у інше приміщення, вчинена в умовах воєнного стану.
Свою провину школяр визнав, у діях розкаявся і пояснив, що справді з другом у березні цього року обчистив декілька магазинів.
«У торгові заклади ми потрапляли шляхом злому дверей або вікон за допомогою ломика, – пояснив хлопець. – Саме таким чином ми залізли до продуктової крамниці, потім до кіоску з телефонами і в магазин одягу. Усі поцуплені речі ми перенесли на дачу до мого друга», – зазначив він.
Справу щодо спільника Вадима виокремлено в окреме кримінальне провадження.
На засідання з усіх потерпілих з’явився тільки господар торгової точки з гаджетами. Він наголосив, що вранці йому зателефонував орендодавець і повідомив, що на кіоску відчинені двері. Чоловік негайно виїхав на місце події і виявив зникнення 8 телефонів.
Інші жертви пограбувань написали заяви про розгляд справи без їхньої присутності, залишивши обрання покарання юному грабіжнику на розсуд представників Феміди.
Тож суд визнав крадія винним і призначив йому покарання у вигляді 5 років позбавлення волі. Утім враховуючи юний вік злодія, за ґрати хлопця не відправили, а вирок йому було замінено вирок 1,6-річним іспитовим терміном.
Марина АЛДОН
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися