136720
11:21 5.092024

На Закарпатті судитимуть зловмисника, який переправляв за кордон військовозобов’язаних та використовував при цьому підроблене посвідчення офіцера ЗСУ

Події 1480

Слідчі Хустського районного управління поліції скерували для судового розгляду матеріали справи щодо жителя Івано-Франківщини, який налагодив механізм переправлення через кордон військовозобов’язаних чоловіків. Фігуранту загрожує до 9 років ув’язнення.

У червні цього року на Закарпатті правоохоронці ліквідували незаконний канал переправлення через державний кордон України чоловіків, які підлягають мобілізації.

У ході слідства поліцейські з’ясували, що до організації протиправної діяльності причетний 44-річний житель Івано-Франківської області.

Двох своїх клієнтів з Львівщини до Закарпаття він доставив на власному авто. Для цього зловмисник придумав легенду, що нібито вони їдуть за автівкою для військових, а для переконливості, під час перевірок, предʼявляв підроблене посвідчення офіцера ЗСУ.

Такий незаконний трансфер до Румунії коштував 5500 Євро з особи.

Переправника разом з клієнтами правоохоронці затримали у селі Вишково Хустського району, його протиправну діяльність було припинено. Фігуранта було взято під варту та поміщено до слідчого ізолятора, де він перебуває й станом на тепер.

Дії 44-річного жителя Івано-Франківщини слідчі Хустського районного управління поліції кваліфікували за ч. 3 ст. 332 та ч. 4, 5 ст. 358 Кримінального кодексу України. Окрім цього фігурантові інкримінують ч. 2 ст. 353 КК України (самовільне присвоєння владних повноважень та звання службової особи, поєднане із вчиненням суспільно небезпечного діяння, пов’язане з використанням службового посвідчення працівника правоохоронного органу).

Наразі досудове розслідування у справі завершено. Справу скеровано до суду. За скоєне зловмиснику загрожує до дев’яти років ув’язнення.

Заходи з викриття поліцейські проводили у співпраці з Мукачівським прикордонним загоном та за процесуального керівництва Хустської окружної прокуратури.

Про це повідомляє відділ комунікації поліції в Закарпатській області.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Закарпатті інженеру технагляду повідомили про підозру: громаді Перечина завдано майже пів мільйона гривень збитків
17:21
Мукачево вшанує пам’ять полеглого захисника Миколи Кияна
16:55
Бюджет під ялинку і традиційні урочистості: що відбувалось на святковому засіданні Закарпатської облради
16:32
На Закарпатті підбили підсумки реалізації регіонального плану із захисту прав ромської громади
16:11
На Закарпатті під час свят прогнозують до 20% зростання пасажиропотоку на кордоні
15:49
Закарпаття посилює міжнародну співпрацю: угорські партнери передадуть допомогу бригаді «Хижак»
15:26
В Ужгороді влаштували новорічне шоу з участю повітряних гімнасток
15:14
На Закарпатті підбили підсумки ветеранської політики за 2025 рік і визначили пріоритети на 2026-й
14:52
Майже тисяча ужгородських дітей безкоштовно відвідали казкову виставу в облмуздрамтеатрі
14:30
6 років ув’язнення за наркоторгівлю: в Ужгороді прокуратура довела вину рецидивіста за збут психотропів
14:08
Всі новини
Головне