134281
11:20 2.072024

Декану факультету одного з університетів Ужгорода повідомили про підозру в одержанні хабарів від студентів

Події 2156

За процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури декану факультету одного з університетів Ужгорода повідомлено про підозру за кількома фактами одержання неправомірної вигоди (ч.ч. 1, 3 ст. 368 КК України).

Протягом 2023-2024 років правоохоронці задокументували, що керівник підрозділу університету одержував хабарі за сприяння у складанні іспитів чи захисті дипломної роботи.

Завдяки своєму службовому становищу та авторитету посади, керівник підрозділу міг здійснювати вплив на інших викладачів факультету та забезпечувати таким чином одержання позитивних оцінок.

Студенти, розуміючи що можуть бути недопущені до захисту наукової роботи чи залишені на тому ж курсі повторно, надавали декану неправомірну вигоду. Встановлено, що від двох осіб чоловік одержав 1000 доларів США, а також 210 євро та 1000 грн неправомірної вигоди. У ході слідства встановлюватимуть і наявність інших фактів одержання хабарів.

Прокуратура звернулася до суду з клопотанням про безальтернативне тримання особи під вартою, однак слідчим суддею його було задоволено частково. Підозрюваного взяли під варту з правом внести майже 182 тис. грн застави. Сторона обвинувачення вже готує апеляційну скаргу на це рішення та наполягатиме у такому разі на збільшенні суми застави до 3 млн грн.

Розслідування у кримінальному провадженні здійснює Нацполіція Закарпаття за оперативного супроводу УСР в Закарпатській області ДСР НПУ.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Закарпатської обласної прокуратури

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
«Ужгород» впевнено переміг, а «Вільхівці» мінімально поступилися 
16:45
На об’їзній дорозі Мукачева внаслідок ДТП травмовано чотирьох осіб
16:28
Про підсумки проєкту «Зелені скарби Карпат»
16:19
На Закарпатті СБУ, Нацполіція та прикордонники заблокували ще 3 «ухилянтські» схеми
16:03
На Закарпатті прокуратура забезпечила відшкодування до бюджету понад 8,2 млн грн несплачених підприємством податків
15:43
На Закарпатті до 7 років ув’язнення засуджено водія, з вини якого в ДТП загинули двоє підлітків
15:08
На Закарпатті відбувся чемпіонат із бойових мистецтв, присвячений пам’яті загиблого поліцейського Василя Дрогомирецького
14:25
У Мукачеві відбувся ІІІ Весняний Кубок із блискавичних шахів 
14:04
Справа з кримінальним «присмаком»: кілька тайників «позбавили» власницю і авто, і безакцизних сигарет
14:02
На війні з рф поліг захисник із Лазещини Михайло Поштарюк
13:57
Всі новини