132855
13:40 16.052024

Закарпатські аудитори виявили порушення в закупівлі насосів для медзакладу на 12,6 млн грн

Події 653

Розірвання договору закупівлі вартістю понад 12,6 млн грн у Перечині – результат одного з моніторингів закупівель, який провели в березні працівники Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області.

Комунальне некомерційне підприємство «Перечинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Перечинської міської ради проводило закупівлю в рамках реконструкції корпусу поліклініки під амбулаторію загальної практики сімейної медицини. В електронній системі закупівель оприлюднили інформацію про намір придбати насос рециркуляції, насос системи радіаторного опалення, 2 теплові насоси, знижувальний трансформатор тощо.

Під час моніторингу цієї закупівлі аудитори встановили: одна з урядових постанов вимагає, що при закупівлі такого устаткування має дотримуватися вимога щодо 20% (на 2024 рік) ступеня локалізації виробництва, тобто щонайменше 20% у цьому обладнанні має бути виготовлено в Україні. Учасники торгів на підтвердження дотримання критерію мали б подати сертифікати відповідності системи управління якістю у виробництві вимогам визначених стандартів. Проте замовник у тендерній документації не визначив цього аспекту, а переможець торгів, відповідно, його не забезпечив.

Крім того, аудитори встановили, що в розрахунках договірної ціни на роботи, які будуть виконуватися, підрядник допустив два порушення. Зокрема: безпідставно включив трудовитрати робітників, зайнятих на керуванні та обслуговуванні будівельних машин, залучених за договором надання послуг, а також використав коефіцієнт прогнозованого рівня інфляції, який не відповідав коефіцієнту, визначеному урядовою постановою.

Оплати за договором не провели і з огляду на порушення, увагу на які звернули аудитори, замовник та переможець розірвали договір закупівлі.

Про це інформує пресслужба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах