129995
11:13 12.022024

На Мукачівщині у річку потрапили нафтопродукти

Події 1085

На підставі звернення викладеного в телефонограмі мешканців смт.Кольчино, Мукачівського району від 05.02.2024, про можливе забруднення навколишнього природного середовища нафтопродуктами Державною екологічною інспекцією у Закарпатській області проведено обстеження територій Кольчинської територіальної громади в смт. Кольчино та Чинадіївської територіальної громади в смт. Чинадійово.

При візуальному огляді водного дзеркала р. Обава зафіксовано окремі плями і сірі сріблястого нальоту плівки. В ході пошуку джерела забруднення на території Чинадіївської територіальної громади, на березі водовідвідної канави, що служить для відводу поверхневого стоку з лісу на ґрунті виявлено пляму розміром 3м х 9м з різким запахом нафтопродукту.

Інспекторами встановлено, що вода по водовідвідній канаві проходить трубою під автодорогою і потрапляє в канал шириною близько 3 м і довжиною близько 300 м. Канал впадає у річку Обава. Водне дзеркало каналу повністю вкрите нафтопродуктом, запах якого відчувається в повітрі. З поверхні води в каналі нафтопродукт потрапляє в річку, про що свідчать плями в річці Обава.

Спеціалістами Інспекції відібрано 7 проб поверхневої води та проби ґрунту для виконання вимірювань вмісту забруднюючих речовин. Особу, що допустила забруднення водного об’єкту, не встановлено.

По даному факту матеріали скеровано до правоохоронних органів.

Державна екологічна інспекція у Закарпатській області

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах