![129613](https://podiji.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/01/418986185-776147181206184-2041713977477318586-n.jpg)
На Берегівщині горів храм
Реформаторський храм, що знаходиться в Новому Селі Берегівського району, вберегли від знищення закарпатські рятувальники. Вчора, близько 23-ї години, на лінію «101» зателефонував водій, який проїжджаючи селом, побачив як із вікон дзвіниці йде дим. Чоловік одразу ж викликав рятувальників. Через 15 хвилин, після прибуття, вогнеборці ліквідували загрозу і врятували сакральну споруду.
![](https://podiji.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/01/418986185-776147181206184-2041713977477318586-n-1024x768.jpg)
![](https://podiji.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/01/417481292-776147157872853-3409685848111091620-n-1024x768.jpg)
За різними історичними джерелами, споруда датована ХІІІ-ХV cт, і є окрасою села. Пройшло століття з останньої пожежі, коли в 1913 р. згоріла крівля храму. Парафію від громади забрали в радянський період і довго не віддавали назад, а повернули тоді, коли це вже були руїни. Вірники вирішили, що побудувати нову парафію буде вигідніше, ніж реставрувати стару.
![](https://podiji.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/01/417442769-776147187872850-8587060582050531805-n-838x1024.jpg)
Про це повідомляє Головне управління ДСНС України у Закарпатській області.
![telega](/images/train.jpg)
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися