127950
17:41 7.122023

Із 1279 правопорушень митного законодавства, 223 – з ознаками кримінального злочину

Події 882

Майже щодня у зоні діяльності Закарпатської митниці (а це – 16 пунктів пропуску на кордонах з Румунією, Угорщиною та Словаччиною) фіксуються порушення митних правил. Так, впродовж 11 місяців 2023 року закарпатські митники склали 1279 протоколів на суму понад мільярд гривень.

Попри те, що найбільше порушень задокументовано у режимі «в’їзд» – 779 ПМП, а на «виїзд» – 500 протоколів, загальна вартість предметів правопорушень, які переміщували з митної території України, складає майже 940 млн грн, а 78,6 млн – під час незаконного ввезення на територію нашої держави.

Найчастіше порушення стосувалися: недотримання громадянами термінів доставки транспортних засобів до митниці призначення та перевищення строку тимчасового їх ввезення/вивезення; недекларування товарів громадянами; неправомірне звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру; переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю та ін.

Залежно від того, яке саме неправомірне діяння вчинив громадянин, перетинаючи кордон, встановлюється адміністративна відповідальність за порушення митних правил, яку розглядає суд або митниця. У випадку, коли особа або група осіб вчинили протиправні діяння, що містять ознаки кримінального злочину, Закарпатська митниця направляє до правоохоронних структур повідомлення про кримінальні правопорушення.

За вказаний період до правоохоронних органів направлено 223 повідомлень, найбільше з яких стосувалися виявлення на кордоні фактів незаконного переміщення наркотичних та психотропних речовин, прекурсорів; підроблених документів, поданих до оформлення; незаконного переміщення зброї та боєприпасів, а також тютюнових виробів без марок акцизного збору України.

Пресслужба Закарпатської митниці

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах