127085
16:00 10.112023

На Закарпатті прокуратура повертає громаді більше 70 земельних ділянок водного фонду в рекреаційній зоні

Події 934

Коментують: керівник Берегівської окружної прокуратури Закарпатської області Денис Гіряк та перший заступник начальника ГУ Держгеокадастру у Закарпатській області Василь Попович.

Органи прокуратури на Закарпатті продовжують активно використовувати представницькі повноваження для повернення громаді більше 70 земельних ділянок навколо ставка в селі Великі Береги Берегівського району.

Загальна площа земель водного фонду в межах заявлених позовів становить понад 5 га.

Прокурори встановили, що у 2011-2015 роках Великоберезька сільська рада прийняла десятки рішень про передачу ділянок у приватну власність для ведення особистого селянського господарства. Хоча це повністю суперечило приписам законодавства.

Орган місцевого самоврядування не врахував те, що передача громадянам земель прибережних захисних смуг можлива лише у користування і за наявності певних визначених цілей, а господарська діяльність на них обмежена.

Водні об’єкти та землі водного фонду є національним багатством України, а тому їх збереження – одне з першочергових завдань прокурорів, які стоять на захисті державних інтересів. Закарпаття – край, що славиться своїм рекреаційним потенціалом, тож для суспільства важливо зберегти вільний доступ до водойм, адже це гарантовано законодавством.

Варто зазначити, що водойма живиться, зокрема, і за рахунок підземних вод. А засадження сільгоспкультурами земель прибережної захисної смуги – це ризик ймовірного забруднення озера та водоносних горизонтів токсичними речовинами, що використовуються при їх обробці.

Усі ці явища негативно вплинули б на стан водойми у довгостроковій перспективі. Тому надважливим завданням є збереження унікального природного комплексу цієї місцевості вже сьогодні.

Також завдяки реагуванню прокуратури унеможливлено потенційну забудову ділянок навколо ставка.

Задля поновлення інтересів держави Берегівська окружна прокуратура звернулася до суду про визнання незаконними та скасування рішень сільради. Громадян зобов’язано повернути землі до комунальної власності.

Наразі за 50 позовами прокурорів у розпорядження громади з протиправного користування повернуто переважну частину земель навколо ставка – 3,95 га.

Ще 13 позовних заяв наразі розглядаються судами.

Прокурори продовжують системну роботу для збереження земель водного фонду та реалізації конституційних прав громадян таких, як безперешкодний доступ до води та безпечне довкілля.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах