125369
13:07 17.092023

Не задекларована на кордоні «брендова» посилка з Італії опинилася на митному складі

Події 1151

Сьогодні вранці (17.09) на митному посту «Тиса», що на українсько-угорському кордоні, закарпатські митники виявили серед речей особистого вжитку незадекларований одяг відомих брендів, вартість якого перевищує щонайменше у 10 разів від дозволеної митним законодавством суми для ввезення на митну територію України товару у ручній поклажі.

         Так, повертаючись з Італії, водій рейсового автобуса «Турін-Венеція-Київ» під час проходження митного контролю у «червоному коридорі» задекларував про переміщення виключно особистих речей. Усно заперечив про наявність будь-якого товару, зокрема, переміщення якого через митний кордон України обмежено і потребує сплати митних платежів.

         Втім, проведена перевірка транспортного засобу показала нещирість та неправомірні дії водія щодо дотримання правил митного законодавства. Так, в одній із картонних коробок, що знаходилися в багажному відділення автобуса, митники виявили новенький товар іноземного виробництва та відомих світових марок, вартість якого у 10 разів (!) перевищує, передбачену Митним кодексом України суму для ввезення товару на одну особу – до 500 євро. Серед жіночого одягу: поло, спідниці, футболки торговельної марки «PESERICO» (виробництво – Італія), пальта, сорочки торговельної марки  «BURBERRY» (виробництво – Англія).

До слова, виявлений товар був із товарними ярликами, які також підтверджували перевищену вартість, навіть за акційними європейськими знижками.

Як правило, у подібних випадках водії «відхрещуються» від предметів правопорушення, перекладаючи вину на незнайомців, які за кордоном просять їх перевезти «невідомий» товар, за який вони не несуть відповідальність. Так, і зараз шофер повідомив, що виявлені бренди переміщував на прохання невідомого йому чоловіка з м.Новента (Італія) до Тернополя для однієї жіночки.

Відносно водія складено протокол про порушення митних правил за ч.2 статті 471 Митного кодексу України.

         Незадекларований товар, що перевищує кілька тисяч гривень, вилучено. Справу розглядатиме Закарпатська митниця. На порушника чекає штраф у вигляді 30% від вартості предметів правопорушення.

Пресслужба Закарпатської митниці

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах