На Закарпатті під виглядом санітарних рубок деревина реалізовується за заниженими цінами
Прокуратурою проаналізовано матеріали та документи, зібрані у межах розслідування кримінальних проваджень і встановлено, що більшу частину необробленої деревини державні лісогосподарські підприємства, за погодженням посадових осіб Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства, отримують внаслідок її вирубування під виглядом санітарних заходів.
Зокрема, як повідомив начальник відділу організації представництва в суді та при виконанні судових рішень Іван Костів, згідно з інформацією Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства за 12 місяців 2015 року по головному користуванню ліспроектом заплановано проведення рубок в об’ємі 549,6 тис. м3. Згідно з планом, затвердженим Державним аґентством лісових ресурсів України необхідно було провести рубки головного користування в об’ємі 490 тис. м3. По факту, проведено 419,6 тис. м3. Заготівля деревини складає всього 1403,8 тис. м3 – 100%. З яких, головне користування 419,6 тис. м3 – 29,9 %, сплата податків становить – 20380 тис. грн. Водночас, санітарних рубок проведено всього в об’ємі 712,6 тис. м3,, сплата податків, при цьому, становить лише 27074 тис.грн.
Незважаючи на те, що план по головному користуванню недовиконано на 70 тис. м3, посадовцями державних лісогосподарських підприємств та Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства по факту проведено суцільні санітарні рубки та інші рубки догляду. У разі повного виконання плану по рубках головного користування в об’ємі 490 тис. м3, надходження до бюджету по сплаті податків мали становити щонайменше 24 млн. грн.
Вказана різниця недовиконаного плану зрубана під виглядом проведення санітарних рубок, а необроблена деревина реалізована по заниженим цінам зацікавленим суб’єктам господарювання, що зареєстровані на території Закарпатської області та в подальшому експортована даними суб’єктами господарювання вже як лісопродукція вищого сорту та пиломатеріалів.
Таким чином, внаслідок використання даної схеми посадові особи державних лісогосподарських підприємств, Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства та посадові особи суб’єктів господарювання, експортери лісопродукції ухиляються від сплати податків, що лише за 2015 рік складає суму понад 3.4 млн. грн.
Розслідування у даній категорії справ є надзвичайно складним та об’ємним, тому до його здійснення залучено також органи ДФС, поліції, СБУ, у межах кримінальних проваджень призначено відповідні судові експертизи.
Принагідно, нижче наведено інформацію про заготівлю деревини державними лісогосподарськими підприємствами Закарпатської області.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися