119490
16:07 17.032023

На Закарпатті говорили про порядок пропуску через держкордон

Події 12249

Уряд вніс зміни до правил перетину кордону під час воєнного стану. Якщо раніше виїзд за кордон був заборонений для чоловіків призовного віку та військовослужбовиць, то тепер під заборону потрапили й певні категорії цивільних жінок. Ідеться про держслужбовиць і депутаток рад усіх рівнів.

Про порядок пропуску через державний кордон окремих категорій осіб, зокрема, громадян України – посадовців та держслужбовців, під час брифінгу в Закарпатській ОВА розповіла керівниця відділу організації прикордонного контролю штабу Чопського прикордонного загону підполковник Ганна Воробець.

– Наразі в пунктах пропуску відповідальності 94 прикордонного загону спостерігається стабільність пасажиропотоку. В середньому за добу держкордон України у дві сторони перетинає близько 6-7 тис. осіб. За період режиму військового стану у пунктах пропуску 94 прикордонного загону прийнято рішення про відмову перетинання кордону громадянам України близько 4, 5 тис осіб. З них жінкам – 400, всі інші – це чоловіки. Наприкінці січня було прийнято постанову Кабміну, яка вносить певні зміни, щодо правил перетинання кордону. Вона передбачає: така категорія осіб, як депутати, держслужбовці, судді, прокурори тощо, мають право перетинати кордон тільки у певних випадках. Мова про службові відрядження, лікування, супровід дітей до 18 років, чи відвідування дітей за кордоном. Якщо це чоловік, то йому необхідно підтвердити те, що він самостійно виховує та утримує дитину. Якщо мова про лікування, то потрібно мати лист Міністра охорони здоров’я про погоджений список осіб, які закордонна установа може прийняти на лікування. Наразі такій категорії, як держслужбовці-посадовці було відмовлено з початку введення змін близько 31 особи. Більшість з них – чоловіки. У них не було відповідних документів, тому їм відмовили у пропуску через держкордон, – розповіла Ганна Воробець.

Згідно із Постановою КМУ від 27.01.2023 р. №69 Кабмін зобов’язав керівників усіх відповідних органів надсилати списки своїх співробітників до Держприкордонслужби України. Все це робиться для того, щоб не допустити відтоку мобілізаційних кадрів.

Христина БІКЛЯН

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Закарпатті стартували рейди з виявлення незаконно зрубаних ялинок
14:40
На Закарпатті затримали озброєного чоловіка, який відкрив стрілянину в багатоповерхівці
14:31
1528 — новий номер Єдиної ветеранської лінії
11:59
У Перечині провели майстерку з виготовлення вертепної зірки
10:54
На Закарпатті інженеру технагляду повідомили про підозру: громаді Перечина завдано майже пів мільйона гривень збитків
17:21
Мукачево вшанує пам’ять полеглого захисника Миколи Кияна
16:55
Бюджет під ялинку і традиційні урочистості: що відбувалось на святковому засіданні Закарпатської облради
16:32
На Закарпатті підбили підсумки реалізації регіонального плану із захисту прав ромської громади
16:11
На Закарпатті під час свят прогнозують до 20% зростання пасажиропотоку на кордоні
15:49
Закарпаття посилює міжнародну співпрацю: угорські партнери передадуть допомогу бригаді «Хижак»
15:26
Всі новини
Головне