118470
09:13 18.022023

Закарпатські митники виявили в іномарці понад 3 мільйона гривень

Події 16335

Подія сталася вчора ввечері (17.02.2023) на митному посту «Тиса», що на українсько-угорському кордоні. Порушником митного законодавства виявився 58-річний житель Закарпаття.

Повертаючись з Угорщини в Україну на автомобілі марки «CHRYSLER»,  чоловік свідомо обрав спрощену смугу митного контролю – «зелений коридор». Цим він підтверджував, що окрім особистих речей, нічого не переміщує, що потребує обов’язкового декларування або обмежено для переміщення через митний кордон України.

Втім, після ретельної перевірки іномарки громадянина України, закарпатські митники спільно з прикордонниками виявили 3,3 млн грн, не задекларовані в установленому порядку та без підтверджувальних документів, що доводять законність походження грошей.

Велика сума готівки різних номіналів була заздалегідь акуратно розфасована в транспортному засобі. Одна частина знаходилася в дорожній сумці та двох сумках-барсетках, решта – в багажному відсіку та салоні автомобіля серед особистих речей пенсіонера.

Тож, за недекларування валютних цінностей, що переміщувалися через митний кордон України в сумі, яка значно перевищує дозволену законодавством, а це – 10 тисяч євро без письмового декларування, відносно закарпатця складено протокол за ч.1 статті 471 Митного кодексу України.

Наразі готівкові кошти у сумі 2 908954 грн вилучено, решта повернуто гр.України.

Нагадаємо, що згідно зі ст. 8 Закону України “Про валюту і валютні операції”, транскордонне переміщення фізичними особами валютних цінностей у сумі, що дорівнює або перевищує еквівалент 10 тисяч євро за офіційним курсом валют, встановленим Національним банком України на день переміщення через митний кордон України, підлягає письмовому декларуванню митним органам у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.5 «Положення про транскордонне переміщення валютних цінностей» затвердженого Постановою Правління НБУ 02 січня 2019 року N 3, фізична особа ввозить в Україну та вивозить за межі України готівкову валюту і банківські метали в сумі/вартістю, що не перевищує в еквіваленті 10000 євро, без письмового декларування митному органу.

Пресслужба Закарпатської митниці

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах