У селах Рахівщини у місцевих жителів лисиці нападають на домашнє птаство, навіть серед білого дня.
Останнім часом у селі Розтоки лисиці почали активно атакувати – вони знищують домашню птицю. Про цю проблему повідомив житель села Іван:
«Останнім часом, а майже вже з вересня, рудих лисиць я неодноразово бачив на своєму обійсті навіть серед білого дня. Хоча це дивно, адже руді мисливці виходили на полювання зазвичай вночі. Спочатку лисиця почала забирати молодняк, які ми вирощуємо з таким трудом. Сусіди також жаліються що втратили по багато голів – люди розповідали про це зі сльозами на очах. Спроби поставити капкан на лисицю результату не дають», – розповідає місцевий житель.
За словами жителя Богдана Семена деякі лисиці поводяться дивно і є серйозною загрозою:
«Днями я їхав з роботи з Рахова до дому у село і побачив лисицю, яка спокійно проходила біля дороги. На сигнал машини звір навіть не відреагував. Я зупинився та хотів розгледіти, лисиця навіть не злякалася, навпаки я її зацікавив. Мені вдалося її сфотографувати (фото додав). Неадекватна поведінка хижака, які не ховається, та не лякається, може говорити про те, що він хворий на сказ».
З відкритих джерел ми дізналися що в Україні головним джерелом збудника сказу у дикій природі є руді лиси. Вони можуть заразити домашню тварину, це собаки, кішок. Ну, а домашні улюбленці можуть вже заразити людину.
Симптоми сказу у тварин залежать від стадії захворювання.
- наявні сліди від укусів;
- гризуть місце укусу;
- ласкаві, примхливі, насторожені одночасно;
- слабкий апетит;
- їдять неїстівне;
- слинотеча;
- блювота.
Тож будьте обережні та слідкуйте за поведінкою своїх улюбленців.
Олена БОДНАР
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися