ko.net.ua

На Рахівщині місцеві жителі активно борються з паліями сухостою

Вчора відбувся один з підпалів в кінці села Великого Бичкова, в сторону села Білої Церкви.

Світлина вчорашньої пожежі, автор Nadka Moldavchuk.

На гасіння зібралося орієнтовно 12-14 цивільних і само собою, була бригада пожежників.

Про цю надзвичайну подію розповів Захар Кузьмик: – “щоб ви розуміли то виклик пожежної машини з бригадою, це далеко не дешеве задоволення, дуже недешеве + техніка зношується + витрати на паливо, а паливо зараз в дефіциті й не факт що воно всюди є, якщо по тупому, то хлопці можуть виїздити всі запаси паливо через “дурацькі” підпали, а далі коли буде виклик на чиюсь хату, то просто не буде чим заправити.

В неділю теж горіло, Голечо. Вірогідність інформації не гарантую, але кажуть що поки хлопці були на виклику через підпал трави, то в Кобилецькій поляні, почала горіти хата, тобто два виклики одночасно і відповідно справитись важко. Якщо навіть це неправда, то таке статись може цілком реально. Значить можна зробити висновок, що палії лісу і трави загрожують не тільки звірям, а напряму всім мешканцям і їх майну,” – продовжив Захар

“Місцеві під час гасіння надихалися диму, час провели не з сім’ями, а по дурному сиділи в диму і гасили ліс.

Про пожежників тема взагалі окрема. Відкрию секрет, пожежники не гасять ліси з балонами кисло роду і в костюмах космонавтів. Це ж вони їздять на виклики постійно і постійно нюхають того диму, ви ж палії не розумієте що ви їм здоров’я знищуєте, послаблюєте імунітет?!

Звичайні мешканці теж мають наслідки. Постійні пожежі не сприяють загальному здоров’ю жителів Бичкова. Зимою дим, бо в нас опалення відповідне на дровах, не дінемось від цього нікуди, осінь і весна пожежі. Влітку смітник підпалюють. Тобто ураження димом, шкідливими продуктами горіння в Бичкові йде цілий рік” – додав Захар.

Нагадаємо, що рятувальники невпинно проводять профілактичні бесіди з населенням на тему пожеж у екосистемах. Майже щодня відбувається на територіях Закарпатських ТГ, де зафіксовано значне зростання кількості займань сухостою.

Громадянам роздають листівки та роз’яснюють, що підпал сухої трави – це злочин, який тягне за собою відповідальність.

Один підпалений сірник чи недбало кинутий на узбіччя недопалок забирає життя: у рослин, птахів, комах, тварин, а часом, навіть в людей. Наразі підрозділами ДСНС вже ліквідовано понад 1100 пожеж у екосистемах…

Спалювання травице збитки для держави, якій і так зараз несолодко. Давайте разом дбати про нашу Україну та наближати її до перемоги над ворогом

Олена БОДНАР