Порушення правил карантину: в апеляційному суді Закарпаття оскаржили рішення щодо 74 адмінпротоколів
Із березня 2020 року Україна живе в умовах обмежень, спрямованих на запобігання поширенню СOVID-19. Їх наслідком стала судова практика розгляду справ, пов’язаних із порушенням правил щодо карантину людей, відповідальність за яких (у вигляді штрафу) передбачено ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Із часу запровадження карантинних обмежень станом на 31 грудня минулого року до Закарпатського апеляційного суду надійшли 74 апеляційні скарги про перегляд постанов про адміністративне правопорушення. Зокрема, 2020 року в апеляції оскаржували 25 постанов місцевих судів, 2021 року – 49.
За цей період завершено розгляд 36 справ, серед яких: 15 судових рішень – скасовано, 4 – змінено, 17 – залишено без змін. Решта адмінматеріалів за статтею ст. 44-3 КУпАП перебувають у провадженні суду та призначені до розгляду.
До прикладу, апеляційний суд залишив без змін постанову Рахівського районного суду від 23 лютого 2021 року, якою особу визнано винною у вчиненні передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП адміністративного правопорушення, і на неї накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17 тисяч гривень. Як зазначається у матеріалах справи, жінка є приватним підприємцем і всупереч забороні здійснювала господарську діяльність у барі (продавала товари, що не входять до групи першої необхідності), чим порушила вимоги постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020.
Натомість апеляційний суд скасував постанову Ужгородського міськрайонного суду від 21 серпня 2020 року, якою чоловіка визнано винним у порушенні правил карантину (він перебував у громадському місці – на дитячому майданчику – без захисної маски та документів) та накладено штраф у розмірі 17 тисяч гривень. Апеляційний суд взяв до уваги той факт, що під час розгляду апеляції чоловік вину у вчиненні адмінправопорушення визнав, розкаявся у скоєному, наголосив, що його діяння не заподіяли жодної шкоди суспільним інтересам, юридичним та фізичним особам. Тож апеляція постанову місцевого суду скасувала, а провадження у справі закрила за малозначністю скоєного правопорушення.
Ще одну постанову Ужгородського міськрайонного суду – від 17 вересня 2020 року – апеляційний суд змінив. Із матеріалів справи вбачається, що 19 червня 2020 року близько 23.00 адміністратор пивного ресторану в Ужгороді допустив організацію закладу громадського харчування у закритих приміщеннях торгового залу, чим порушив п.3 протоколу № 10 позапланового засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Закарпатської ОДА. Суд наклав на особу штраф у розмірі 62 тисячі гривень. Апеляційний суд при розгляді справи взяв до уваги вимоги ст.33 КУпАП, зокрема, характер вчиненого правопорушення, ступінь вини особи, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність. Тож в апеляційній інстанції постанову місцевого суду змінили й пом’якшили накладене адміністративне стягнення у виді штрафу до 2000 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 тисячі гривень.
Варто зауважити, що рішення апеляційного суду у справах про адмінпорушення є остаточними і не підлягають касаційному оскарженню.
Про це повідомляє пресслужба Закарпатського апеляційного суду.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися