ko.net.ua

Як уникнути пожежі через новорічну ялинку

Мало хто може уявити відзначення новорічно-різдвяних свят без ялинки. Але нерідко люди забувають, що її встановлення й оздоблення вимагає не тільки креативності, а й належного дотримання правил безпеки. Тож аби зелена красуня не спричинила пожежу в будинку, закликаємо вас слідувати нескладним рекомендаціям.

Коли ви придбали ялинку, насамперед її треба правильно встановити. Вона має розміщуватися мінімум за один метр від стін і стелі та подалі від обігрівальних приладів, тому купуйте ялинку оптимального розміру для вашої оселі. Обов’язково поставте дерево на стійку основу (спеціальну підставку, у діжку з піском) і з таким розрахунком, щоб не ускладнювався вихід із приміщення.

Особливу увагу зверніть на ілюмінацію новорічної ялинки. Використовуйте електричні гірлянди лише промислового виробництва. Водночас приділіть увагу тому, де проходять дроти ялинкової гірлянди. Вони не повинні пролягати навколо стовбура або тягнутися через усю кімнату. Не прикрашайте ялинку справжніми свічками, бенгальськими вогнями та феєрверками, адже існує ризик, що ваша ялинка загориться. Оформивши зелену красуню святковими вогниками, не дозволяйте дітям самостійно включати електрогірлянди та в жодному разі не залишайте без нагляду увімкнену ілюмінацію.

Під час оздоблення новорічного дерева не використовуйте целулоїдні та інші легкозаймисті іграшки й прикраси. Крім цього, не обкладайте гілки ялинки ватою та іграшками з неї, які не просочені вогнезахисною сумішшю. Якщо в будинку є маленька дитина, особливу увагу приділіть вибору ялинкових прикрас. Іграшки повинні бути не тільки красивими і стильними, але й абсолютно безпечними. Тож не купуйте ялинкові кулі з тонкого скла, яке може легко розбитися й травмувати малечу. Обирайте іграшки зі спеціального ударостійкого скла та пластику, які не поступаються скляним у красі й витонченості.

Дотримуйтеся цих нескладних правил – і Новий рік та Різдво пройдуть яскраво й незабутньо! А головне – без пожеж!

ГУ ДСНС України у Закарпатській області