34994
21:27 6.032018

В Ужгороді засідала комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Події 1929

На плановому черговому засіданні комісії Ужгородської міської ради з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) сьогодні розглянули 7 питань.

P4410228

Зокрема, 19-22 березня планується проведення командно-штабного навчання, в ході якого відпрацьовуватиметься злагодженість, оперативність та взаємодія між органами управління та силами цивільного захисту під час природної чи техногенної катастрофи, наприклад, буревію або витоку хімічної речовини тощо. Представникам кожної зі служб, які повинні діяти в разі надзвичайних ситуацій, нагадали про розроблені детальні плани, інструкції, що робити в тому чи іншому випадку, наголосили на чіткому дотриманні всіх вимог і необхідності вкладатися у визначені часові рамки.

Відтак начальник Ужгородського міськрайвідділу Управління ДСНС у Закарпатській області Віталій Ільницький повідомив про зміни та доповнення, внесені в паспорт ризику виникнення НС на території Ужгорода, рішенням комісії їх затвердили.

Віталій Богданович також поінформував про стан пожежної та техногенної безпеки у нашому місті. Так, у цьому році виникло вже 39 пожеж до 29 за такий же період 2017-го, загинуло 4 людини, а торік – одна. Найбільш поширені причини пожеж – порушення експлуатації електронагрівальних приладів, паління, необережне поводження з вогнем. Значно зросла і кількість підпалів екосистем – буквально за 2-3 дні у 8 місцях у межах Ужгорода таким чином «прибирали» суху траву, торішню поросль і сміття. Заслухавши інформацію, на засіданні комісії затвердили комплексний документ – «Основні заходи щодо попередження пожеж, аварій та інших НС, недопущення травмування людей на об’єктах економіки у 2018 році».

Про стан транспортного забезпечення на випадок надзвичайних ситуацій доповів начальник відділу транспорту, державних закупівель та зв’язку Ужгородської міської ради Петро Бобик, повідомив скільки є автобусів, якої пасажиромісткості, обслуговуючих працівників, скільки мешканців у разі необхідності вони можуть евакуювати.

P4410239

Докладно поінформувала про санітарно-епідемічне благополуччя в місті зав. відділом Ужгородської міськрайонної філії державної установи «Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України» Марія Філеп.

Загалом, за її словами, 2017 рік щодо санепідситуації був досить благополучний, загальна інфекційна захворюваність у порівняні з 2016 роком знизилася на 4,5%, хоча зросла кількість захворілих на кір, 1,7% у структурі інфекційних недуг складали соціально небезпечні та венеричні недуги, 7,2% – паразитарні. Було і 35 випадків бактеріологічного підтвердження дизентерії, її пов’язують насамперед із тим, що люди купують харчі, у тому числі й молочну продукцію для дітей, на стихійних ринках. Більше у порівнянні з минулими періодами торік було виявлено випадків менінгококової інфекції, вдвічі менше – вірусного гепатиту А. Дифтерії протягом останніх кількох років в Ужгороді не було, але через те, що багато дітей не вакцинували в належні терміни, її очікують у цьому році і наполегливо просять усіх пройти імунізацію.

Марія Михайлівна наголосила також, що проби води на системах водоканалу перед подачею в мережу (з водозабору) засвідчили її відповідність стандартам і за хімічним, і за бактеріологічним складом. У багатьох випадках вода зі свердловин, колодязів, яку приносили на аналіз власники приватного житла і за хімічними, і за бактеріологічними показниками не відповідала нормам. Із 8 проб стоків до їх потрапляння на очисні споруди також були 3 випадки неблагополучних результатів щодо ротавірусу. А 303 проби повітря в місті засвідчили в кількох випадках перевищення норм за вмістом формальдегідів, окису вуглецю, азоту, запиленість.

Щодо ветеринарного контролю, начальник Ужгородського міського управління головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області Ліліана Ігнацевич повідомила, що з 2015 року в Ужгороді не було випадків сказу, у минулому році щеплено понад 3,5 тисяч тварин, хоча загалом по області вже у цьому році виявлено 9 диких тварин – лисиць – із цією недугою. Із 73 випадків укусів тваринами людей у 2017 році в Ужгороді 26 чотирилапих були не щеплені. Зазначалося також, що в області є настороженість у зв’язку з кількома випадками виявлення африканської чуми свиней – серед диких тварин та 4 випадків торік в одному з фермерських господарств.

За інформаціями санепідеміологів та Держпродспоживслужби члени комісії схвалили запропонований спільний план заходів забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя населення Ужгорода у весняно-літній період 2018 року.

На прохання головуючого на засіданні комісії заступника міського голови Василя Гомоная спеціалісти докладно уточнювали, які заходи проводяться при виявленні кожного з негативних показників чи тенденцій. Василь Васильович наголосив, що всі служби, кожна за своїм напрямком, повинні працювати на профілактику, недопущення захворювань і надзвичайних ситуацій, мати чіткі і детальні плани як діяти у разі їх виникнення.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
McDonald’s планує відкрити заклади як в Ужгороді, так і в Мукачеві
17:31
На об’їзній Ужгорода ДТП
17:11
У Мукачеві пройшов фінал Шкільної ліги з футзалу «Пліч-о-пліч»
16:52
Мукачівські поліцейські затримали зловмисника за підозрою у спричиненні тяжких тілесних ушкоджень своїй колишній дружині
16:43
Минулої доби закарпатські надзвичайники вели запеклу боротьбу із екопожежами
16:39
Мукачівська окружна прокуратура прагне повернути державі понад 90 га земель лісового фонду – до суду заявлено позов
16:22
Парламентарі пропонують тотальне стеження за українцями. Що думають закарпатці
16:02
Підписано меморандум про співпрацю між міською організацією Товариства Червоного Хреста України та Ужгородською міською радою
15:55
Приватний поїзд «Прага — Чоп» сьогодні здійснив свій перший рейс
15:04
Скільки коштують на Закарпатті пасхальні кошики
14:28
Всі новини